وی فور یو
6 ماه پیش / خواندن دقیقه

عادت های غلطی که نمی گذارند شما به “لاغری” و وزن ایده التان برسید

عادت های غلطی که نمی گذارند شما به “لاغری” و وزن ایده التان برسید

برای لاغری بلافاصله بعد از بیدار شدن یک لیوان آب ولرم بنوشید و همیشه در هر شرایطی صبحانه تان را کامل بخورید تا بتوانید تناسب اندام خود را حفظ کنید

7عادت صبحگاهی که کم کردن وزن و لاغری را در شما سخت تر می کند

بسیار با افرادی که در برنامه ی کاهش وزن و لاغری خود ناموفق بوده اند روبرو شده ایم، افرادی که هرآنچه متخصص تغذیه و لاغری شان یا برنامه ای که برای کاهش وزن در پیش گرفته اند رعاتی می کنند اما همچنان در این راه آن قدر که باید موفق نیستند ولی چرا مشکل کجاست؟

پاسخ را در ادامه این بخش از پلاس وی از زبان متخصصان خواهید خواند. یکی از علل کم نکردن وزن در انها مربوط به رفتارها و عادات نادرست شان در ابتدای روز یعنی صبح است.

دلایل لاغر نشدن

1.بلافاصله بعد از بیدار شدن، یک لیوان آب نمی نوشید:

شاید شما فراموش کرده اید یا اینکه این موضوع را نمی دانستید ولی بسیاری از مردم این کار انجام نمی دهند، و اما خبر خوب!یک راه ساده ،برای کاهش وزن این است که خوردن آب را در برنامه هر روز صبح خود قرار دهید.

اگر به یک یادآوری نیاز دارید، قبل از اینکه به تختخواب بروید، یک لیوان آب را کنار تخت خود قرار دهید و صبح اولین چیزی که بعد از بیدار شدن می بینید،یک لیوان آب است. بسیاری از مردم، فکر می کنند که شما باید در طول صبحانه آب بخورید و این کاملا اشتباه است.

عملکرد آب ،این است که سرعت سوخت و ساز بدن شما را افزایش می دهد و صبحانه را خیلی ساده تر می کند این نیز به شما کمک می کند تا از سموم بدن خود خلاص شوید بنابراین، مهم نیست که آیا احساس می کنید یا نه. اما مطمئن باشید که اگر هر روز صبح، قبل از هرکاری آب بنوشید، می توانید میزان چربی بدن خود را به سرعت کاهش دهید.

نوشیدن آب

2.اجازه نمی دهید که نور خورشید به اتاقتان بتابد:

نور خورشید در هر زمانی از روز، برای شما بسیار مفید است اما این تاثیر، زمانی که از خواب بیدار می شوید بیشتر است پس اگر شما دوست دارید ،هنگامی که بیدار می شوید با پرده های بسته مواجه شوید، وقت آن است که خود را از این عادت دور کنید.

نور خورشید به شما کمک می کند تا سوخت و ساز بدن خود را سریعاً شروع کنید و بدنتان برای خوردن صبحانه آماده می شود همچنین از نور خورشید، انرژی زیادی دریافت می کنید.20 یا 30 دقیقه استفاده از نور آفتاب ،بلافاصله بعد از بیدار شدن، برای کاهش وزن عالی خواهد بود.

نور آفتاب در اتاق خواب

3. چای و قهوه را با شکر میل می کنید:

این کار برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند، اما کافئین یکی از ماده های ضروری برای شروع هر روز آنهاست، بسیار مشکل است. این موضوع در مورد قهوه خالی نیست در واقع قهوه،یک آنتی اکسیدان طبیعی است که برای هضم بسیار عالی است.

اگر شما قهوه را با شکر، شیر یا سایر مواد غذایی، مخلوط کنید، همه این قندها در صبح ،کاملا مخالف عمل هضم عمل می کنند. آنها به کالری ها اضافه می شوند و شما را از اهداف کاهش وزن دور می کند.

پس بهتر است که یک فنجان قهوه ی بدون شکر میل کنید یا حتی ،بهتر از آن، یک فنجان چای سبز بنوشید،که آنتی اکسیدان طبیعی است و خواصی دارد که، شما را سرحال تر می کند و برای ادامه روز،انرژی بیشتری دارید.

مصرف شکر

4.نخوردن و یا کم خوردن صبحانه عادت شماست:

اگر احساس صبحانه خوردن نداشته باشید، دلیل نمی شود که آن را حذف کنید چرا که صبحانه، مهمترین وعده غذایی در روز است.شما باید صبحانه بخورید، اگر که سعی دارید وزن کم کنید، سعی کنید، از خوردن خوراکی های شکری ،غلات فراوری شده و یا موادی که دارای مواد نگهدارنده هستند، اجتناب کنید.

در عوض برای یک صبحانه سبک ،اما مغذی خودتان را آماده کنید؛ اسموتی، یک انتخاب بسیار آسان و مناسب است. همچنین، خودتان هم می توانید آن را تهیه کنید به این روش که :یک کاسه را به سادگی ،از جو دوسر ،مقداری ماست و انواع توت ها به اندازه کافی، پر کنید و از آن، برای شروع یک روز عالی استفاده کنید.

صبحانه مناسب لاغری

5.تمرینات و ورزشهای صبحگاهی را انجام نمیدهید:

این که یوگا و یا پیاده روی سریع را ،برای برنامه صبحگاهی خود قرار دهید، فرقی ندارد می دانم که برای شما دشوار است و هنوز ممکن است که احساس خستگی و خواب آلودگی کنید، اما اثرات مثبت استفاده از ورزش در کاهش وزن در اول صبح، بسیار زیاد است.

ورزش کردن، یک راه عالی برای سرحال شدن و افزایش متابولیسم و همچنین،کاهش اشتها می باشد.به طور معمول، بعد قبل از خوردن صبحانه، 15 دقیقه یوگا و یا پیاده روی سریع انجام دهید، تا هضم صبحانه شما راحت تر شود و صبحانه ی سالم تری بخورید.

پیاده روی صبحگاهی

6.عادت به خواندن اخبار در اول صبح و قبل از هر کاری دارید:

این، ممکن است عجیب به نظر برسد، اما خواندن اخبار در اول صبح، می تواند به افزایش وزن شما کمک کند؛ هنگامی که از خواب بیدار می شوید، سلول های شما سریع تر از حد معمول، کار می کنند تا بدن،سرعت نرمال خود را به دست آورد.

در این حالت استرس که اغلب می تواند با خواندن اخبار مرتبط باشد، سلول های بنیادی را به سلول های چربی تبدیل می کند و باعث چاق شدن بدن شما میشود ، سعی کنید که گوش دادن به یک موسیقی آرام بخش و یا یک کتاب پرانرژی را در برنامع صبحگاهی خود قرار دهید.

خواندن خبر روزنامه

7.بیش از حد خوابیدن هم عامل لاغر نشدن شماست:

شما باید سعی کنید که در طول شبانه روز بین 7تا 8 ساعت بخوابید، و بیشتر از 10 ساعت هرگز ؛ هنگامی که شما به صورت مکرر، بیش از حد میخوابید،BMI بدنتان افزایش مییابد، در نتیجه چاق میشوید.

این، بدین دلیل است که، بدن شما انتظار دارد تا تغذیه شود، و زمانی که شما به جای تغذیه میخوابید، بدن سلول های چربی بیشتری را برای تغذیه تولید میکند همچنین، بر روی متابولیسم بدن شما نیز تاثیر مخرب می گذارد.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع