پلاس وی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

تصویر تماشایی از شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی در یک صحنه

تصویر تماشایی از شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی در یک صحنه

شات جادویی روی لوی که در ایسلند گرفته شده است، برای اولین بار توانسته شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی را در یک تصویر به نمایش در بیاورد. این اثر تنها به لطف یک تکنیک جدید عکاسی قابل دستیابی بود.

در این تصویر در اطراف ستارگان، گرد و غبار هیدروژن قرمز حاصل از حلقه برنارد قابل مشاهده است که با یک دوربین Canon EOS Ra که برای عکاسی نجومی طراحی شده است و همچنین فیلتر سحابی ویژه H-alpha گرفته شده است.

روی می‌گوید قصد داشته کاری را انجام دهد که هیچ‌کس قبلاً انجام نداده است. او می‌گوید:

روی، زمانی که در نزدیکی کوه وسترهورن در ایسلند بود، از برنامه PhotoPills برای تراز کردن لنز خود با Orion استفاده کرد. او دو پدیده طبیعی را با عکسبرداری با فیلتر H-alpha و بدون فیلتر شکار کرد؛ یعنی هرگز مجبور به حرکت سه پایه نشد.

به‌خاطر پوشش ابری فقط شکارچی کاملاً قابل مشاهده بود و شفق قطبی در بین ابرها درحال رقص به‌نظر می‌رسد. گرچه می‌توان گفت که تصویر با ابرهای پس‌زمینه خاص‌تر هم شده است.

تلاش‌های لوی منجر شد که ناسا او را برای تصویر روز نجوم خود انتخاب کند و آژانس فضایی اروپا (ESA) او را به رسمیت بشناسد.

یک جهان پر رنگ در آسمان تاریک وجود دارد، و ما باید بدانیم که از کدام فیلترها برای بیرون کشیدن این فرکانس‌های کم نور در آسمان شب استفاده کنیم و به درستی گوهرهای پنهان آسمان را برای تصویری بسیار بهتر از منظره نمایان کنیم.

عکس های دیگر لوی از سفرش به ایسلند نیز فوق‌العاده هستند. این هنرمند در روز یک فیلمبردار هایپرلپس و در شب عکاس نجومی است. روی کارگاه‌های عکاسی برگزار می‌کند و در حال برنامه‌ریزی تورهای عکس جدید با فیلترهای خاص خود در ایسلند است.

امیدواریم تماشای این قسمت از شاتر برایتان لذتبخش بوده باشد. برای دیدن آثار بیشتر به اینستاگرام روی لوی مراجعه کنید. نظر شما در مورد این تصاویر چیست؟


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع