پلاس وی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

تسلا به اخراج دو کارمند منتقد ایلان ماسک متهم شد

تسلا به اخراج دو کارمند منتقد ایلان ماسک متهم شد

دو نفر از کارکنان سابق تسلا می‌گویند پس از شرکت در پویشی عمومی برای انتقاد از ایلان ماسک، توسط خودروساز بزرگ آمریکایی اخراج شده‌اند. آن‌ها اعتقاد دارند که اخراج‌شدن‌شان به شیوه‌ای غیرقانونی انجام گرفته است و تسلا باید پاسخ‌گو باشد.

بر اساس گزارش ورج، دو کارمند سابق تسلا که ساکن کالیفرنیا هستند، شکایت خود را از طریق شورای ملی روابط کار ایالات متحده ثبت کرده‌اند. احتمالا اخراج دو کارمند تسلا، قانون فدرال را که از حق نظر دادن کارکنان درباره‌ی شرایط کار حفاظت می‌کند، نقض کرده است.

کارمندان اخراج‌شده‌ی تسلا می‌گویند در تهیه‌ی پیش‌نویس دو نامه نقش داشته‌اند. یکی از این نامه‌ها از تیم مدیریت تسلا درخواست می‌کرد سیاست‌های بازگشت به محیط کار را تغییر دهد. نامه‌ی دیگر روی یکی از توییت‌های ایلان ماسک تمرکز داشت؛ نویسندگان این نامه ادعا می‌کردند توییت ایلان ماسک، سیاست‌های ضد آزار و اذیت تسلا را زیر سؤال می‌برد. بر اساس آنچه منابعی آگاه به نشریه‌ی بلومبرگ می‌گویند، دو نامه‌ی موردبحث هرگز برای مدیران تسلا ارسال نشدند.

بر اساس جزئیات پرونده‌ی دادگاه، کارمندان سابق تسلا می‌گویند به دلیل «بحث درباره‌ی عدم توانایی این شرکت برای اعمال سیاست‌های ضد آزار و اذیت و همچنین پیاده‌سازی سیاست بازگشت به محیط کار در دوران پسا کرونا» اخراج شده‌اند.

این نخستین بار نیست که چنین ادعایی درباره‌ی یکی از شرکت‌های ایلان ماسک مطرح می‌شود. مدتی پیش گروهی از کارکنان سابق اسپیس ایکس گفتند پس از نوشتن نامه‌ای به مدیران این شرکت برای تقویت برخی از سیاست‌ها در پی اتهامات سوءاستفاده‌ی جنسی به ایلان ماسک، اخراج شده‌اند. پس از انتشار نامه‌ی موردبحث در سال ۲۰۲۲، در نهایت ۹ نفر از کارکنان اسپیس ایکس اخراج شدند. هشت نفر از آن‌ها از اسپیس ایکس شکایت کردند.

کارکنان اخراج‌شده‌ی اسپیس ایکس شکایت خود را از طریق شورای ملی روابط کار پیگیری کردند و برای انجام کارهای حقوقی سراغ شرکتی در سان فرانسیسکو رفتند. به‌نظر می‌رسد کارکنان اخراج‌شده‌ی تسلا نیز به شیوه‌ی کاملاً مشابهی وارد عمل شده‌اند.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع