پلاس وی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

بحران بانکی آمریکا؛ انتقال بیش‌از ۲۸۶ میلیارد دلار به صندوق‌های بازار پول

بحران بانکی آمریکا؛ انتقال بیش‌از ۲۸۶ میلیارد دلار به صندوق‌های بازار پول

آمریکایی‌ها به دلیل ترس از فروپاشی سیستم بانک‌داری بیش‌از ۲۸۶ میلیارد دلار به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول تزریق کرده‌اند.

بحران بانکی ایالات متحده باعث شده است در دو هفته‌ی اخیر بسیاری از سرمایه‌گذاران تغییراتی در سبد سرمایه‌ی خود ایجاد کنند. آن‌طور که کوین‌تلگراف می‌نویسد، در بازه‌ی زمانی موردبحث، سرمایه‌گذاران بیش از ۲۸۶ میلیارد دلار را وارد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول آمریکا کرده‌اند.

بر اساس آمار، آمریکایی‌ها برای تزریق سرمایه‌ی خود به صندوق‌های بازار پول بیشتر سراغ شرکت‌های گلدمن ساکس، جی‌پی مورگان چیس و فیدلیتی رفته‌اند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس بالغ‌بر ۵۲ میلیارد دلار دریافت کرده‌اند که نشان‌دهنده‌ی رشد ۱۳ درصدی است. دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان و فیدلیتی به‌ترتیب ۴۶ میلیارد دلار و ۳۷ میلیارد دلار افزایش یافت.

از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا، این نخستین باری است که در تنها یک ماه چنین مبلغ سنگینی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول آمریکا تزریق می‌شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول معمولا نقدینگی بالا و ریسک پایین دارند و همین موضوع آن‌ها را به گزینه‌ای جذاب در شرایط نامناسب اقتصادی تبدیل می‌کند. در حال حاضر صندوق‌های آمریکایی بهترین بازده خود را در سال‌های اخیر ارائه می‌دهند چون فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) برای مهار تورم در حال افزایش نرخ بهره است.

در هفته‌ی سوم ماه جاری میلادی مجموع دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول به‌میزان ۱۱۷٫۴۲ میلیارد دلار رشد کرد و به ۵٫۱۳ تریلیون دلار رسید. افزایش دارایی این صندوق‌ها نتیجه‌ی ترس مردم از فروپاشی سیستم اقتصادی در آمریکا و اروپا است، چون در هفته‌های اخیر سه بانک بزرگ ایالات متحده تعطیل شده‌اند.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع