وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

وزش باد هوای تهران را پاک کرد

وزش باد هوای تهران را پاک کرد

کیفیت هوای پایتخت همزمان با وزش باد که از عصر پنجشنبه شروع شده بهبود یافته و موجب رخت بستن هوای آلوده و جایگزینی هوای تمیز شده است.

ایرنا:شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران در صبح جمعه بر روی عدد 80 قرار دارد و کیفیت هوای تهران در این شرایط، قابل قبول است. همچنین شاخص 24 ساعت گذشته نیز بر روی عدد 94 (شرایط قابل قبول) قرار داشت.

طبق آخرین اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران در نقاط پیروزی منطقه 13، شریف منطقه 2، فرمانداری منطقه 20 و همچنین شهرداری منطقه 19 وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است.

از ابتدای سال جاری تا امروز هشت روز هوای پاک، 171 روز هوای قابل قبول، 57 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و پنج روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک یا سبز، 51 تا 100 در شرایط قابل قبول یا زرد، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و 301 تا 500 در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

انتهای پیام/م


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع