وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

نتیجه باورنکردنی فرانسه - جبل‌الطارق

نتیجه باورنکردنی فرانسه - جبل‌الطارق

فرانسه با 14 گل تیم 10 نفره جبل‌الطارق را شکنجه کرد.

فوتبال 360:مرحله مقدماتی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا با برگزاری 7 مسابقه در 3 گروه ادامه پیدا کرد که طی آن فرانسه با نتیجه 14 بر صفر جبل‌الطارق را در هم کوبید و هلند با برتری یک بر صفر مقابل جمهوری ایرلند صعود خود به یورو 2024 را قطعی کرد. همچنین کرواسی با 2 گل لتونی را شکست داد و در رده دوم گروه چهارم قرار گرفت. در پایان مسابقات امشب همچنین صعود رومانی و سوئیس به جام ملت‌های اروپا قطعی شد.

بزرگترین پیروزی تاریخ آبی‌ها

 

تیم ملی فرانسه با پیروزی قاطع 14 بر صفر مقابل جبل‌الطارق روند صد درصد پیروزی خود در مرحله مقدماتی را ادامه داد. بازی با گل به خودی اتان سانتوس آغاز شد و اخراج همین بازیکن در دقیقه 18، برتری قابل پیش‌بینی فرانسوی‌ها را سنگین‌تر کرد. وارن زئیر امری با به ثمر رساندن گل سوم مسابقه به جوان‌ترین گلزن (و جوان‌ترین بازیکن) صد سال اخیر تیم ملی فرانسه تبدیل شد. دروازه جبل‌الطارق تا پایان نیمه نخست 7 بار باز شد و تا پایان مسابقه تعداد گل‌های فرانسه از مجموع گل‌های این تیم در تمام 6 دیدار قبلی (13) بیشتر شد. این پیروزی قاطع در شرایطی به دست آمد که تیم ملی فرانسه در تاریخ خود هرگز موفق به زدن 10 گل در یک مسابقه نشده بود. امباپه 3 بار و کومان و ژیرو هرکدام 2 بار موفق به گلزنی شدند و در مجموع پای 10 بازیکن مختلف به گل باز شد؛ از جمله امباپه، جاناتان کلاس و یوسف فوفانا که از پشت محوطه جریمه تور دروازه حریف بی‌نوا را به لرزه انداختند. امباپه با تکمیل هت‌تریک خود در این مسابقه به رکورد به ثمر رساندن 300 گل در دوران حرفه‌ای رسید.

صعود هلند

تیم ملی هلند با کسب برتری یک بر صفر مقابل جمهوری ایرلند حضور خود در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا را قطعی کرد. ووت وگهورست در دقیقه 11 بعد از یک فرار عالی به محوطه جریمه حریف، توپ را به سقف دروازه گاوین بازونو رساند تا نارنجی‌ها پیش بیفتند؛ نتیجه‌ای که تا پایان مسابقه پابرجا ماند. در جدول این گروه فرانسه با 21 امتیاز و هلند با 15 امتیاز صعود خود را قطعی کرده‌اند و یونان با 12 امتیاز در رده سوم قرار گرفته است.

کرواسی در موقعیت صعود

شاگردان زلاتکو دالیچ در تیم ملی کرواسی با کسب برتری 2 بر صفر در خانه لتونی به موقعیت صعود در جدول رده‌بندی برگشتند. شطرنجی پوشان به لطف گل‌های مایر و کراماریچ با 13 امتیاز بالاتر از ولز در جایگاه دوم جدول گروه چهارم قرار گرفتند. ولز در مسابقه زودهنگام این گروه مقابل ارمنستان با نتیجه یک بر یک متوقف شده بود و حالا با 11 امتیاز سوم است. ترکیه (15)، صدرنشین این گروه در مسابقه‌ای دوستانه تیم ملی آلمان، میزبان یورو 2024 را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد.

انتهای پیام/م


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع