پلاس وی
9 ماه پیش / خواندن دقیقه

مطالعه‌ای جدید از کاربردهای اپل واچ در درمان بیماری پرده برمی‌دارد

مطالعه‌ای جدید از کاربردهای اپل واچ در درمان بیماری پرده برمی‌دارد

مطالعات جدید نشان می‌دهند که اپل واچ می‌تواند به درمان یکی از عوارض پزشکی بیماری سلول‌های داسی‌شکل کمک کند.

مطابق مطالعه‌ی جدیدی که توسط پژوهشگران دانشگاه دوک آمریکا انجام شده است، اپل واچ را می‌توان برای کمک به درمان بحران انسداد عروقی (VOC) استفاده کرد. بحران انسداد عروقی، عارضه‌ای مهم است که در نتیجه‌ی بیماری سلول داسی‌شکل ایجاد می‌شود و در اغلب مواقع افراد را به دلیل درد شدید، راهی بیمارستان می‌کند.

به نوشته‌ی مک‌رومرز، مطالعه‌ی پژوهشگران دانشگاه دوک نشان می‌دهد که استفاده از فناوری یادگیری ماشین برای داده‌های سلامتی کاربر که توسط اپل واچ گردآوری می‌شود، باعث یافتن نشانه‌هایی به‌خصوص می‌شود که از روی آن‌ها می‌توان درد کشیدن افراد مبتلا به بیماری سلول داسی‌شکل را پیش‌بینی کرد. این پیش‌بینی در نقش نوعی سیگنال هشدار اولیه ظاهر می‌شود و درمان ازطریق مسکن را قبل از شدیدتر شدن درد امکان‌پذیر می‌کند.

پژوهشگران دانشگاه دوک بیماران مبتلا به بیماری سلول‌ داسی‌شکل را به مدت سه ماه زیر نظر گرفتند و به هر کدام از آن‌ها یک اپل واچ سری ۳ دادند. ۱۵٬۶۸۳ داده‌ی ثبت‌شده ازطریق اپل واچ (درمورد ضربان قلب و فعالیت بدنی) با نمراتِ درد، ارجاع متقابل داده شدند. در نهایت پژوهشگران با بهره‌گیری از داده‌های علائم حیاتی هر بیمار نوعی مدل یادگیری ماشین ساختند که توانایی پیش‌بینی بحران انسداد عروقی را دارد.

در یک مطالعه‌ی دیگر که توسط کالین لی (پژوهشگر شاغل در اپل) انجام شده، ادعا شده است که اعمال یک‌سری تغییرات در الگوریتم تشخیص گفتار اپل و فناوری یادگیری ماشین می‌تواند به کاهش مشکلات افراد مبتلا به لکنت زبان کمک کند و قطع شدن جملات و خطا در نحوه‌ی ادای کلمات را به میزان تقریبا ۸۰ درصد کاهش دهد.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع