وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

لیست و قیمت گرانترین غذاهای دنیا در سال 2020

لیست و قیمت گرانترین غذاهای دنیا در سال 2020

حاضرید برای چشیدن طعم یک دسر خاص و منحصربه فرد نزدیک به 15000 دلار هزینه کنید؟ مبلغی هم قیمت یک خودروی بسیار لوکس و پیشرفته در بازار .

گران ترین غذاهای جهان در سال 2020

معمولا از نظر ما یک غذای خوب به معنای غذای دریایی تازه یا گوشت مرغوب است. سرآشپز ها و صاحبان رستوران ها در سراسر جهان تجربیات زیادی در این باره دارند تا غذاهایی درست کنند که یک تجربه منحصر به فرد را به مشتریان خود بدهند و خاطره ای بی نظیر بر جای بگذارند.

گرانترین غذاهای دنیا

هزینه کردن بیش از 10000 دلار برای پیتزا یا 1000 دلار برای یک بستنی!

با دیدن برچسب قیمت این غذاهای لوکس و گران مسلما شوک خواهید شد و حتی ممکن است آن را باور نکنید اما بدانید که قیمت آن ها واقعی است و شاید تعجب کنید که افراد زیادی برای حضور در چنین مکان هایی، چه مبالغی را پرداخت می کنند. بدین منظور در این بخش از ترین های جهان در سرگرمی پلاس وی لیستی از گران قیمت ترین غذاهای دنیا، مکان و قیمت آن ها در سال 2020 ذکر شده است. 

1. دسرThe Fortress Stilt Fisherman Indulgence:

قیمت:14500 دلار

متعلق به:سریلانکا

آشپزان:فورترس ریسورت و اسپاشف

تهیه شده از:انار و انبه

این دسر خاص بوده و با سفارش قبلی، 24 ساعته تهیه می شود . دارای کاساتای ایتالیایی بوده که با خامه ایرلندی طعم دار شده است و با یک کمپوت انار و انبه سرو می شود . برای تزئین این دسر از نوعی شکلات خانگی کـه در واقع امضای اصلی این دسر بـه شمار می رود، استفاده می کنند. 

گرانترین دسر دنیا

2. پیتزا لوئیز Louis XLL Pizza

قیمت:12000 دلار

متعلق به:بندر سلارنو، ایتالیا

آشپزان:رناتو ویولا شف

تهیه شده از:موزارلا دی بوفالا، خرچنگ، خاویار 

پیتزا لوئیز یکی از گران ترین غذاهایی است که می توانید، سفارش دهید زیرا خاویار و خرچنگ و میگو از ترکیبات اصلی این پیتزا به شمار می روند و با پنیر صد در صد ارگانیک تهیه می شود. این پیتزا در جشن ها به همراه قدیمی ترین نوشیدنی ها سرو می شود. 

پیتزا لوئیز

3. فلور برگر:

قیمت:5000 دلار

متعلق به کشور:لاس وگاس

 آشپز:سرآشپز کلرز فلور

تهیه شده از:فیله واگو 

اگر چـه در سراسر جهان رقابت فراوانی بر سر انواع برگرها وجود دارد اما با این حال بعید اسـت بتوان برگری باکیفیت تر و جذاب تر از برگر سرآشپز هوبرت کلر یافت. در رستوران فلر واقع در خیابان ماندالی بی لاس وگاس، گرانترین برگر جهان بـه فروش می رسد. گوشت گاو بکار برده در این برگر واگو نامیده می شود کـه برای خرید تنها تکه ای ازآن باید 100 دلار پرداخت شود . قیمت قارچ های مخصوص سیاه رنگ اطراف آن نیز حدود 1500 دلار اسـت. 

فلور برگر

4. پیتزای طلایی 24 عیار:

قیمت:2000 دلار

متعلق به کشور:نیویورک

سرآشپزان:سرآشپز آشپزخانه صنعتی

تهیه شده از:پنیر استیلتون، خاویار پلاتین اوسترا، فازی گراس، ورق طلای 24 عیار و ترافل ها. 

این پیتزای بسیار جذاب خصوصا در فصولی کـه قارچ های سفید موسوم بـه ترافل های سفید یافت می شوند بـه همراه سبزیجات تازه و پنیر پیتزای بوفالو و ورقه های 24 عیاری طلا آماده سرو شدن اسـت. 

پیتزای طلایی

5. خوراک خرچنگ

قیمت:2000 دلار

متعلق به کشور:نیویورک

آشپز:سرآشپز نورمن

 تهیه شده از:خرچنگ ، خاویار 

با نگاه کردن بـه ظاهر این غذا ممکن اسـت در ابتدا این تصور در شـما بـه وجود آید کـه ظرف غذا از سیاره دیگری آمده باشد زیرا در منوی رستورانی گران قیمت نمی باشد و اکثر غذاهای آن منو پایین تر از 30دلار قیمت دارد. 

خوراک خرچنگ

6. معجون طلایی:

قیمت:1000 دلار

متعلق به کشور :نیویورک

سرآشپز:سرآشپز سرندیپیتی سوم

تهیه شده از:دانه وانیل ماداگاسکار 

در این دسر بستنی وانیلی تاهیتی که با دانه وانیل ماداگاسکار تهیه شده است در ورق طلای 24 عیار، شکلات های مخصوص، میوه های شیرینی پاریس، ترافل، خاویار و… پوشانده شده است. این بستنی در یک کاسه کریستالی باکارت سرو می شود . برای سفارش این بستنی از 48 ساعت قبل باید اقدام کرد. 

معجون طلایی

7. همبرگر گوشت گاو کوبی و خرچنگ ماین:

قیمت:777 دلار

متعلق به کشور:لاس وگاس

سراشپزان:سرآشپز برسری برگر

تهیه شده از:خرچنگ ماین 

رستوران تفریحی لاس وگاس متعلق به برسری برگر این غذا را به همراه فویز گراس، پنستا، پنیر بز، آرگولا، خرچنگ ماین و سرکه بالزامیک 100 ساله سرو می کند. 

همبرگر گوشت

8. منوی اولترا ویولت پریکس فیکس:

قیمت:872 دلار

متعلق به کشور:شانگهای

آشپز:سرآشپز فرانسوی پرپایرت

 پرپایرت، با موسیقی زنده و میز و صندلی ساده از مهمانان خود پذیرایی می کند. هیچ دکور، نقاشی، اثر هنری و یا منظره اعجاب انگیزی دراین فضا دیده نمی شود. منو و غذاهای این رستوران هفته به هفته تغییر می کند و دیوار های اطراف رستوران مدام جابجا می شوند و همین فضا افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است. 

اولترا ویولت

9. منو شام ماسا:

قیمت:595 دلار

متعلق به کشور:نیویورک

آشپز:ماسایوشی تا کایاما 

اگرچه این منو به طور مرتب تغییر می کند اما انتظار می رود تنها بهترین غذاهای ژاپنی، که با دقت توسط سرآشپز ماسایوشی تاکایاما تهیه شده است، سرو شود. خوردن ناهار در ماسا کمی متفاوت تر از سفارش سوشی به عنوان یک میان وعده در نیمه شب است، اما در کل رول تن ماهی تند یکی از محبوب ترین سفارشات اواخر شب است. 

ماسا

10. منو رستورانGuy Savoy Monnaie Prix fixe

قیمت:525 دلار

متعلق به کشور:پاریس

سال شروع:2015

سراشپز:سرآشپز گای ساوی 

اخیرا رستورانی پاریسی یک منوی ثابت تا حداکثر 13 غذا را ارائه می دهد که از بافت، طعم و رنگ فوق العاده ای برخوردار هستند. در این رستوران علاوه بر غذاهای گران قیمت تنها با 100 دلار، مردم علاوه بر غذاهای دلپذیر، از سوپ اردک، خرچنگ و کنگر فرنگی با ترافل های سیاه نیز لذت خواهند برد. 

کنگر فرنگی

11. منوی Kyoto Kitcho Arashiyama Prix Fixe

قیمت:599 دلار

متعلق به کشور:کیوتو ژاپن

سراشپز:کونیو توکوکا

در کیوتو کیچو آراشیاما ژاپن چندین منوی ثابت وجود دارد که هزینه انتخاب آن ها بین 64800 ین یا 599.49 دلار است. شما گرسنه نخواهید ماند زیرا این وعده غذایی حداقل 10 دوره است و شامل انواع آش و سوپ، غذای کبابی و بخارپز، برنج، سبزیجات ترشی و دسر است که نام آن ها چند تایی می باشد. 

غذای ژاپنی

12. پودینگ شکلاتی:

قیمت:35000 دلار

متعلق به کشور:هتل خانه ای لیندت هاو

رستوران:برسری برگر 

این غذای فوق العاده در حال حاضر در هر همه خانه ها برای مناسبت ها و یا غیر از مناسبت ها تهیه می شود. شما با داشتن پودینگ شکلاتی خوشمزه هیچ دلیلی برای لذت نبردن نخواهید داشت. با این حال به دلیل طعم و تقاضای بالا باعث شده تا به یکی از غذاهای گران قیمت تبدیل شود. 

پودینگ شکلاتی

13. ترافل سفید و پیتزای طلا:

قیمت:2420 دلار

متعلق به کشور:مالتا

رستوران:مارگو پیزریا 

این پیتزا با ورق طلای 24 قیراط در لیست گران ترین غذاهای دنیا قرار گرفته است. تصور کنید که بالای پیتزا ورق طلای خوراکی پاشیده شده است. با این اوصاف می توان فهمید چقدر رنگ غذا در زندگی مهم است. 

 پیتزای طلا

14. دونات Westin Hotel :

قیمت:1000 دلار

متعلق به کشور:نیویورک

سراشپز:فرانک توجاگا 

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه یک شیرینی می تواند در لیست گران قیمت ترین غذاهای جهان قرار گیرد؟ مسلما هنگامی که نام شیرینی می آید خامه به ذهنتان می رسد اما حال ورق طلا را تصور کنید. دونات Westin Hotel دارای ترافل های سفید ، ورق طلا و ژله گوجی بری می باشد.

کرم پنیر دونات نیز ترافل سفید است که گران قیمت می باشد.

گرانترین دونات 

15. بستنی الماس سیاه:

قیمت:000دلار

متعلق به کشور:دبی

رستوران:کافه اسکوپی

تهیه شده از:بستنی دانه وانیل ماداگاسکار ، ورق و پودر طلای 24 عیار 

جالب ترین قسمت بستنی این است که دارای یک روکش طلایی (24 عیار ) است که قابل خوردن می باشد.

می توانید این بستنی را در کافه اسکوپی واقع در دبی میل کنید . این بستنی زعفرانی خوشمزه در اصل بستنی وانیلی ماداگاسکار است که ارزش آن را خاص تر می کند . روی آن ترافل سیاه ایتالیایی قرار دارد و در کاسه و قاشق ورساچه سرو می شود و جالب این جاست که مشتریان می توانند آن را با خود ببرند. 

بستنی با قاشق ورساچه

16. برگر777 لی برسری برگر:

قیمت:777 دلار

متعلق به کشور:لاس وگاس

سراشپز:جان پاسکوب

رستوران:برسری برگر 

در مقایسه با تمام برگرهایی که تا به حال خورده اید تنها یک لقمه از برگر 777 لی مزه متفاوتی خواهد داشت، بنابراین به گران ترین غذای جهان تبدیل شده است. 

برگر گران

17. استیک کوبه 12 اونسی ژاپنی:

قیمت:350 دلار

متعلق به:لاس وگاس

رستوران:Old Homestead Steakhouse 

استیک ها در حال حاضر در تمام دنیا بسیار مشهور هستند و طرفداران بسیاری دارند. گوشت گاو کوبی گران است و عمدتا در آمریکا و در سراسر جهان یافت می شود. برای تهیه این استیک به بخش خاصی از گوشت گاو نیاز است و با سس مخصوصی تهیه می شود. سیستم سرو این استیک قطعاً با استیک های معمولی متفاوت است. به طور کلی ظرف آن بسیار جذاب به نظر می رسد و در برخی از رستوران های آمریکایی این غذا به ظرف معروف است. برای تست طعم آن ، شما باید حداقل 350 دلار بپردازید.

 استیک

18. تاگلیولینی تازه با کره و ترافل سفید:

قیمت:275 دلار

متعلق به:نیویورک

رستوران:نلو 

این غذا عمدتا ماکارونی بوده و با ظاهر سفیدش بسیار جذاب به نظر می رسد . این غذا اساساً به WhiteTruffles معروف است و مطمئنا همه طعم ترافل های سفید را نمی پسندند و بسیاری از افراد طعم ترافل های سیاه را دوست دارند. این غذا سبک بوده و با 5- 6 ماده تشکیل شده است.

ترافل های سفید این غذا بسیار پر هزینه است بطوری که هر اونس یا 30 گرم از آن 150 یورو هزینه برمی دارد. این غذا با ماکارونی یا اسپاگتی درست می شود و ترافل های سفید نشانگرخاص بودن آن است. ماکارونی های تاگلیولینی بسیار نازک هستند و دستور تهیه آن برای داشتن طعم اصلی به کره تازه احتیاج دارد. برای سرو یک کاسه تاگلیولینی باید 275 دلار پرداخت کرد. 

نلو

19. سوشیHigh Roller Roll

قیمت:250 دلار

متعلق به :لاس وگاس

 رستوران:سوشی راکو 

به طور کلی سوشی با ادغام طعم دهنده ها تهیه می شود اما رول های بلند آن با طعم های بسیار بیشتری نسبت به سوشی عادی طبخ می شود . این غذا از دم خرچنگ، ورق طلایی، مارچوبه، ماهی تن، خاویار اوسترا طلایی ، گوشت گاو واگو، روغن ترافل و آووکادو تهیه شده است. همه افراد ممکن است طعم آن را با هم دوست نداشته باشند اما هنوز هم به عنوان یکی از غذاهای عالی محسوب می شود. یک بشقاب سوشی 250 دلار قیمت دارد. 

سوشی

Dougie Dog’s Dragon Dog .20

قیمت:100 دلار

متعلق به:کانادا

رستوران:  Dougie Dog Diner Truck

تهیه شده از:برتورست 

هات داگ ها معمولاً به عنوان غذای خیابانی شناخته می شوند اما این نوع هات داگ به عنوان یکی از گران ترین غذاهای موجود در بازار شناخته شده است . این غذا پر از مواد تند است و سوسیس این غذا با گوشت گاو کوبی تهیه می شود. 

به طور کلی برای سفارش یک هات داگ ، 30 تا 60 دقیقه زمان لازم است اما برای گرفتن این غذا باید 12 ساعت صبر کنید و بنابراین شما باید آن را 12 ساعت قبل سفارش دهید .

گرانترین هات داگ 100 دلار قیمت دارد.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع