پلاس وی
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

لپ‌تاپ ویندوزی یا مک بوک‌ پرو اپل؟ کدام می‌تواند برای یک تدوین‌گر انتخاب بهتری باشد؟

لپ‌تاپ ویندوزی یا مک بوک‌ پرو اپل؟ کدام می‌تواند برای یک تدوین‌گر انتخاب بهتری باشد؟

برای یک تدوین‌گر داشتن لپ‌تاپی با قدرت پردازشی بالا با صفحه‌نمایشی با کیفیت که فضاهای رنگی را به خوبی پوشش دهد، اهمیت بسیاری دارد. در کنار این موارد می‌توان به عمر بالای باتری و داشتن پورت‌های متنوع نیز اشاره کرد. ما در این ویدیو دو لپ‌تاپ که هر دو در محدوده قیمتی ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان قرار دارند را با هم مقایسه می‌کنیم تا ببینیم هر کدام از آن‌ها در نرم‌افزار Adobe Premiere Pro چه عملکردی خواهند داشت. این نرم‌افزار یکی از پرطرفدارترین برنامه‌ها در زمینه ویرایش و ادیت فیلم و محتواهای ویدیویی است و امکانات زیادی را در اختیار تدوین‌گران قرار می‌دهد.

در یک سمت لپ‌تاپ ویندوزی با پردازنده Core i9-12900H و‌ گرافیک 3070Ti با ۲ ترابایت فضای ذخیره‌سازی SSD و‌ ۳۲ گیگابایت رم قرار دارد که در مقابل خود مک‌بوک پرو M1 Max با ۵۱۲ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی SSD و ۳۲ گیگابایت رم و ۲۴ هسته گرافیکی را می‌بیند.

در ادامه با این ویدیو همراه باشید تا ببینیم هر کدام از لپ‌تاپ‌ها در زمان اتصال به برق در این نرم‌افزار چه عملکردی خواهند داشت و همین‌طور در زمانی که از برق جدا می‌شوند، این عملکرد چه میزان افت می‌کند؟ خواهیم دید که هر کدام در حین تدوین و در زمان استفاده از باتری چه میزان شارژ کم‌ می‌کنند و در نهایت هر کدام برای خروجی گرفتن یک ویدیوی یکسان، به چه میزان زمان نیاز دارند؟

تماشا در یوتیوب


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع