وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

لذت دویدن با 5 تکنیک آسان

لذت دویدن با 5 تکنیک آسان

دویدن تنها ورزش ساده ای است که نیاز به امکانات زیادی نداشته و انجام آن تنها به اراده و پشتکار شما بستگی دارد.با رعایت تکنیک های مهم در دویدن ،این ورزش مفرح را برای خود آسان کنید.

انتخاب رژیم های مناسب غذایی زیر نظر پزشکان راه مناسبی برای کاهش وزن به شمار می رود اما باید بدانید که برای تناسب اندام و سلامت بیشتر یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن ،ورزش دویدن صحیح است.

این ورزش ساده نه فقط باعث آب شدن چربیهای بدن می شود، بلکه باعث افزایش شادابی و روحیه مثبت می شود. چه روی تردمیل، چه در پارک و چه هر جای دیگر که فکر می کنید، می توانید بدوید.
 
دویدن
 
با دویدن در پارک و محیط خارج از منزل ‎به راحتی می توانید با افراد جدیدی آشنا شوید،کمتر هزینه می کنید،بیشتر عمر کرده و کمتر به دیدار پزشک می روید.
البته دویدن برای یک فرد تازه کار، کمی سخت است، عضلات به تدریج درد می گیرد، ریه ها مشکل پیدا می کند و نفس کشیدن سخت می شود، در این شرایط تنها چیزی که به ذهن فرد می رسد، توقف ورزش است اما از دویدن دست برندارید و با اتخاذ کردن این 5نکته، دویدن را آسان تر کنید.
برای این که بدن به دویدن عادت کند، به طور منظم بدوید و به جای این که هر زمانی که بتوانید یا هر زمانی که هوا خوب باشد تصمیم به دویدن بگیرید، برای هفته ای 3 یا 4بار برنامه ریزی کنید.
 
دویدن عضلات قسمت تحتانی بدن را تقویت می کند، بهتر است مسافت دو را کم کم اضافه کنید.
 
*سرعت را پایین بیاورید
 لزومی ندارد با سرعت بدوید بلکه هنگام دو تنها کافی است نسبت به زمان راه رفتن تندتر نفس بکشید. با کم کردن سرعت، می توانید روی صحیح دویدن تمرکز کنید، این کار بسیاری از مشکلات مربوط به دویدن از جمله درد عضلات را برطرف می کند.
 
*دویدن را سرگرم کننده کنید
 می توانید با همراهی دوست خود مسافتی را بدوید یا در مکان های جدید این ورزش را دنبال کنید.
 
*پریدن: داشتن عضله پای قوی می تواند دویدن را آسان تر کند. برای تقویت عضله پا، پریدن و دویدن روی تپه را تمرین کنید. این کار باعث می شود دویدن روی سطح صاف آسان به نظر بیاید. همچنین می توانید با انجام ورزش هایی مانند نشست و برخاست، قسمت تحتانی بدن را تقویت کنید.
 
*فقط به دویدن، اکتفا نکنید
دوی منظم باعث می شود دویدن آسان به نظر بیاید، بنابراین برای پیشگیری از کسالت دوچرخه سواری، پیاده روی، شنا و ... را نیز به آن اضافه کنید.
 
*نحوه دویدن صحیح
همانند تمامی ورزش ها باید قبل از انجام ورزش دویدن، بدن خود را کاملاً گرم کنید. برای انجام این کار می توانید از ورزشها و نرمشهای کششی که عضلات پا، بازو و کتف را گرم می کنند، استفاده کنید. بعد از این عمل آرام بدوید یا کمی با سرعت قدم بزنید. فراموش نکنید که هرگز با سرعت بالا کار خود را آغاز نکنید. 
از مزایای عمده دویدن می توان به سلامت ماندن قلب و ریه اشاره کرد.همچنین تقویت عضلات اصلی بدن، کشش و انعطاف پذیری آنها، تقویت استخوانها، تنظیم ضربان قلب و فشار خون از مزیتهای عمده دویدن هستند. اشخاصی که به طور منظم و مستمر این ورزش را انجام می دهند، معمولاً سالمتر از دیگران هستند. این افراد همچنین خواب راحت تری دارند و عموماً استرس کمتر به سراغشان می رود.

هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع