وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

فرمول شاد بودن و راه سریع رسیدن به شادی

فرمول شاد بودن و راه سریع رسیدن به شادی

رسیدن به شادی در زندگی فقط و فقط به خود افراد بر میگردد شما می توانید کاری کنید که از لحظه های زندگی خود لذت ببرید و یا بیزار باشید.

راه های رسیدن به شادی و ایجاد این حس خوب در زندگی

همه ما مایل هستیم که احساس شادی را در زندگی تجربه کنیم اما هر کدام راه های مختلفی را برای رسیدن به آن انتخاب می کنیم. در این بخش از پلاس وی راه های ساده ای را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود شادی به زندگی تان راه پیدا کند. 

1. با کسانی باشید که لبخند را به لب شما می آورند :

مطالعات نشان می دهد زمانی که با افراد شاد باشیم، شاد می شویم. پس با کسانی وقت بگذرانید که احساس لذت از زندگی دارند. 

2. به ارزش های خود پایبند باشید:

هر چیزی که باور دارید، همان ارزش های شما در زندگی است و هرچقدر که بیشتر به ارزش های خود در زندگی احترام بگذارید، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. 

3. خوبی ها را بپذیرید :

به زندگی خود نگاه کنید و هر چیزی را به خاطر عالی نبودن رد نکنید و به خوبی های زندگی خود رجوع کنید و اجازه دهید که خوبی های بیشتری وارد زندگیتان شوند. 

4. بهترین ها را تصور کنید :

از آرزو کردن و تصویر سازی ها نترسید و فکر نکنید که با تصور بهترین ها در زندگی ناامید می شوید و بدایند که تصور کردن اولین اقدام برای دستیابی است. 

5. کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید :

نمی توان هر روز را تعطیل بود و به خوش گذرانی پرداخت ، پس سعی کنید که شغل و کارهای خود را طوری انتخاب کنید که عاشق آن ها باشید.

راحت شاد شدن

 6. هدف داشته باشید :

برای این که به بهترین خود در زندگی تبدیل شوید، باید برای زندگی تان هدف تعیین کنید و با این کار افراد مایل خواهند بود که بخشی از زندگی شما باشند تا در کنار شما احساس تکامل بیشتری کنند. 

7. به ندای قلب خود گوش دهید :

شما تنها کسی هستید که می دانید با چه چیزی کامل می شوید. خانواده و دوستان شما ممکن است پیشنهادات و یا گاهی اوقات اجبارهایی داشته باشند که برای شما بهترین راهکار ممکن نیست ، پس تنها راه ممکن این است که باهوش باشید و به ندای درونی خود گوش دهید.

8. خودتان را به جلو هل دهید، نه دیگران را :

بسیار راحت است که همیشه دیگران را مسئول کارها و اشتباهات خود بدانیم اما حقیقت اینجاست که فقط خودمان مسئول زندگی خود هستیم. زمانی که به این باور برسید، می فهمید که چه چیزی از زندگی می خواهید و برای خودتان ارزش بیشتری قائل می شوید و پس دیگران را سرزنش نکنید تا بتوانید هرچه زودتر به بهترین جواب ها دست پیدا کنید. 

9. همیشه آماده تغییر باشید :

تغییر کردن همیشه حس خوبی را به ما نمی دهد اما تنها چیزی است که می توان روی آن حساب کرد. برای تغییر کردن باید با برنامه ریزی انجام داد و پس قبل از هر تغییری باید یاد بگیرید که خودتان را از لحاظ احساسی آماده کنید.

10. نعمت های کوچک زندگی را نادیده نگیرید :

همیشه چیز های زیادی در زندگی هر فرد وجود دارد که نعمت محسوب می شود اما ممکن لاست که آن ها را نادیده بگیریم، مثل خاطره های زیبا، جوک های خنده دار، افراد دوست داشتنی ، روزهای گرم و شاد، شب های آرام و ... . 

11. مثبت نگر باشید :

طرز فکر مثبت یکی از پایه ای ترین چیزها برای شادی در زندگی است و به هر چیزی که فکر کنیم، در زندگی ما اتفاق می افتد. فکر مثبت به خودی خود در ما اتفاق نمی افتد و نیاز به تلاش دارد ، پس از شکایت کردن دست بردارید و به جنبه های مثبت زندگی فکر کنید و همیشه در مورد آینده دید مثبتی داشته باشید.

12. خودتان را باور داشته باشید :

یکی دیگر از راه های شادی این است که خود باوری را افزایش دهید و خودتان را تایید کنید و به این فکر نکنید که دیگران در مورد شما چه فکر و نظری دارند که توجه به نظر دیگران جز صدمه زدن، کاری برای شما انجام نمی دهد.

 شاد زیستن

13. حقیقت را پذیرفته و آن را جشن بگیرید :

همیشه بین چیزی که فکر می کنیم و چیزی که اتفاق می افتد، فاصله وجود دارد اما شما نباید از از حقایق ناامید شوید و بترسید و پس حقیقت زندگی را قبول کنید و با این کار تلخی آن را کاهش دهید.

14. روی استعداد ها و قابلیت های خود تمرکز کنید :

همیشه از خودشناسی بهره مند باشید تا بتوانید از نقاط قوت خود استفاده کنید و استعدادهای خود را بشناسید تا در بهترین حالت از آن ها استفاده کنید و با رسیدن به موفقیت، شادی بیشتری را وارد زندگی تان کنید.

15. . در زمان حال زندگی کنید :

یکی از بهترین راه ها برای شادی بیشتر در زندگی این است که در زمان حال زندگی کنید و به غم ها و سختی های گذشته فکر نکنید و با انرژی منفی آن شادی را از خود نگیرید و نگرانی در مورد آینده نیز می تواند افکار شما را بهم بریزد. 

16. به ترس ها و موانع زندگی غلبه کنید :

همه ما ترس هایی در زندگی داریم، مثل ترس از شکست، ترس از قضاوت شدن و این ترس ها باعث می شود که در یک جا ساکن باشیم و زندگی را پیش نبریم و در چنین مواقعی باید ترس های خود را ریشه یابی کنید و درصدد رفع آن ها بربیایید تا شادی بیشتری را در زندگی تجربه کنید.

17. مدیریت زمان داشته باشید :

پیش از این هم در بخش موفقیت در کار و زندگی پلاس وی گفتیم که زمانی که کارهای خود را به موقع انجام دهید، حس سبک بالی فوق العاده ای خواهید داشت که رضایت شما را از زندگی بر می انگیزد ، پس با مدیریت زمان می توانید سریع تر به شادی دست پیدا کنید.

 18. دست از کنترل کردن بردارید :

زمانی که سنگینی چیزی را روی شانه های خود احساس نکنیم، حس شادی بیشتری را در زندگی تجربه خواهیم کرد ، پس فکر نکنید که می توانید همه چیز را در زندگی کنترل کنید یا این که باید این کار را انجام دهید. 

19. پیچیدگی های زندگی را مدیریت کنید :

پیچیدگی ها همیشه احساسات منفی را به زندگی ما وارد می کنند و همیشه باید نقش خود را در مسائل زندگی بدانید و آن ها را به خوبی مدیریت کنید که با این کار جلوی بسیاری از آسیب ها را می گیرید.

20. راحت گیر باشید :

آخرین مورد اما نه بی اهمیت ترین، این است که همیشه بیش از حد به خودتان سخت نگیرید که گاهی اوقات راحت گیر بودن در زندگی بیش از هر چیزی شادی را به زندگی فرد وارد می کند . بهتر است که بعضی وقت ها به دور از هیاهوهای زندگی، خودتان را از هر چیزی دور کنید و کاملا بیخیال باشید.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع