وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

علت درگذشت سید قاسم موسوی قهار مناجات خوان

علت درگذشت سید قاسم موسوی قهار مناجات خوان

سید قاسم موسوی قهار مداح ، قاری و مناجات خوان سحرهای رمضان دار فانی را وداع گفت.

درگذشت سید قاسم موسوی قهار

فارس:سیدقاسم موسوی قهار، مداح، قاری و مناجات خوانی که مردم ایران، صدای او را سال ها از رادیو و تلویزیون شنیده بودند و علاوه بر دعای فرج حضرت صاحب الامر (عج)، نوای گرمش را در سحرهای ماه مبارک رمضان به یاد داشتند، شامگاه دیشب در سن 71 سالگی به رحمت ایزدی پیوست.

موسوی قهار که مدت ها از سرطان حنجره رنج می برد، پس از عفونت در مجرای تنفسی در بیمارستان امیراعلم تهران بستری شد و در حالی که خانواده او درصدد حل مشکلات مالی برای تأمین مخارج بیمارستانی بودند، دار فانی را وداع گفت.  

موسوی قهار، پس از مرگ سیدجواد ذبیحی که بهترین مناجات خوان رادیو ایران در سال های پیش از انقلاب بود، به رادیو راه یافت و به بهترین دعاخوان و مناجات خوان صداوسیمای جمهوری اسلامی تبدیل شد. 

او تمام ادعیه روزهای هفته، ایام ماه مبارک رمضان، ابوحمزه ثمالی، دعای سحر و زیارات و دعاهای مختلف را خوانده و در طول چند دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی از رسانه ملی پخش شده بود. 

موسوی قهار، در زمره بهترین قاریان ایرانی و مداحان و ذاکران حسینی هم بود و مجالس ترحیم و محافل و هیأت های مذهبی گوناگونی را در سراسر ایران اداره می کرد. او همچنین بارها در کشورهای دیگر به زبان های فارسی و عربی به اجرای برنامه پرداخته بود که ایرانیان مقیم اروپا و آمریکا، خاطرات فراوانی از مداحی های او در وصف مولای متقیان علی علیه السلام دارند. 

ضمن تسلیت به جامعه مداحان و قاریان و همچنین خانواده این پیرغلام حسینی، جزییات تکمیلی مراسم تشییع و ترحیم این استاد بزرگ مناجات خوانی ایران را به اطلاع خواهد رساند.

انتهای پیام/م


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع