پلاس وی
10 ماه پیش / خواندن دقیقه

سهم ویندوز ۱۱ در پلتفرم استیم به ۲۹ درصد رسید

سهم ویندوز ۱۱ در پلتفرم استیم به ۲۹ درصد رسید

Valve هر ماه یک نظرسنجی داوطلبانه برگزار می‌کند تا اطلاعاتی درمورد سخت‌افزاری که کاربران از آن برای دسترسی به استیم استفاده می‌کنند، به‌دست آورد. این داده‌ها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند بازی‌های خود را برای دسترسی به بیشترین تعداد گیمرها و سرمایه‌گذاری عاقلانه در فناوری‌های مختلف، بهینه کنند. نظرسنجی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استیم، منبع بسیار خوبی برای کسب اطلاعات درمورد نسخه‌های مختلف ویندوز و میزان استفاده از آن‌ها میان گیمرها است.

شرکت در نظرسنجی ماهانه‌ی Valve اختیاری است و بنابراین داده‌های آن ۱۰۰ درصد کاربران استیم را دربر نمی‌گیرد. علاو‌ه‌براین، صفحه‌ی رسمی استیم، جدیدترین داده‌ها را با اکتبر ۲۰۲۲ مقایسه کرده است و نه نوامبر ۲۰۲۲ و به‌همین‌دلیل تفاوت‌هایی میان داده‌های این مقاله با گزارش رسمی شرکت مذکور وجود دارد.

طبق داده‌های نظرسنجی اکتبر ۲۰۲۲ استیم، ویندوز ۱۱ همچنان درحال جذب کاربران ویندوز ۱۰ است و سهم این سیستم‌عامل با رشد ۰٫۴۴ درصدی نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ به ۲۸٫۴۲ درصد رسیده است.

به گزارش NeoWin، نسخه‌ی ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰، بیشترین سهم استفاده را میان کاربران استیم دارد و در دسامبر ۲۰۲۲ فقط ۰٫۱۸ درصد از سهم خود را از دست داد. طبق جدیدترین داده‌های Valve، درحال‌حاضر ۶۵٫۴۲ درصد از کاربران استیم از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند. سهم نسخه‌ی ۶۴ بیتی ویندوز ۷ نیز با سهم ۱٫۶۶ درصدی (کاهش ۰٫۲۲ درصدی) سومین نسخه‌ی محبوب ویندوز در استیم است.

به‌طور کلی سهم همه‌ی نسخه‌های سیستم‌عامل دسکتاپ مایکروسافت میان گیمرهای استیم به ۹۶٫۱۵ درصد می‌رسد که نسبت به ماه قبل ۰٫۰۴ درصد افزایش یافته است. اپل با سهم ۲٫۴۸ درصدی (رشد ۰٫۰۳ درصدی) در جایگاه دوم و لینوکس با سهم ۱٫۳۸ درصدی (کاهش ۰٫۰۶ درصدی) در جایگاه سوم فهرست پراستفاده‌ترین سیستم‌عامل‌های این پلتفرم قرار دارند.

اما تغییر درخورتوجهی در سخت‌افزار مورداستفاده‌ی کاربران استیم نسبت‌به ماه قبل وجود ندارد. در ادامه محبوب‌ترین پردازنده‌ها، گرافیک‌ها، حافظه‌ها و سایر ویژگی‌های سخت‌افزاری را در این پلتفرم مشاهده می‌کنید.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع