پلاس وی
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

ساعت‌های جدید سیتیزن با تکنولوژی ناسا به کاهش خستگی کمک می‌کنند

ساعت‌های جدید سیتیزن با تکنولوژی ناسا به کاهش خستگی کمک می‌کنند

ساعت‌های هوشمند جزو مرسوم‌ترین گجت‌های بازار هستند و امروزه، برندهای زیادی در این حزوه فعالیت می‌کنند. تقریباً تمامی این ساعت‌ها قابلیت‌های متنوعی برای نظارت روی سلامتی ارائه می‌دهند؛ با‌این‌حال، ساعت‌های جدید برند سیتیزن برخلاف سایر ساعت‌ها از فناوری ناسا استفاده می‌کنند.

بر‌اساس گزارش Android Authority، ساعت جدید سری CZ Smart برند سیتیزن از هوش مصنوعی ویژه‌ای بهره‌مند است که با اپلیکیشن YouQ سازگاری دارد. به‌ادعای سیتیزن، این اپلیکیشن در همکاری با IBM Watson Studio توسعه داده شده است و از فناوری ناسا استفاده می‌کند. YouQ با بهره‌گیری از IBM Watson و در بازه‌ی زمانی ۷ تا ۱۰ روزه روی کرونوتایپ (الگوی خواب و بیداری) فرد نظارت می‌کند.

اپلیکیشن YouQ با استفاده از آزمون Psychomotor Vigilance Task ناسا، روی خستگی فرد نظارت انجام می‌دهد. آزمون یادشده در اصل برای بررسی خستگی فضانوردان ناسا در ایستگاه فضایی بین‌المللی طراحی شده است. سیتیزن می‌گوید آزمون‌هایش کوتاه هستند و برای اندازه‌گیری میزان هوشیاری فرد روزانه انجام می‌شوند. YouQ از داده‌های جمع‌آوری‌شده برای یادگیری ریتم شبانه‌روزی و عادات کاربر استفاده می‌کند و بر‌اساس این داده‌ها، توصیه‌هایی شخصی برای بهبود کیفیت زندگی ارائه می‌دهد.

سیتیزن می‌گوید اپلیکیشن YouQ صرفاً با نسل دوم ساعت‌های هوشمند سری CZ سازگاری دارد. ساعت‌ جدید در مدل اسپرت و معمولی رونمایی شده است. مدل اسپرت با بند سیلیکونی یا فلزی عرضه می‌شود و مدل عادی بند توری و سیلیکونی دارد. مدل عادی ساعت جدید سیتیزن ۳۵۰ دلار و مدل اسپرت ۳۷۵ دلار قیمت دارد. این محصولات ماه مارس (اسفند و فروردین) روانه‌ی بازار آمریکا می‌شوند.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع