وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

ساخت گلدان پایه دار برای خانه های مدرن + آموزش

ساخت گلدان پایه دار برای خانه های مدرن + آموزش

روش ساخت گلدان پایه دار شیک را در 4 مرحله به شما آموزش میدهیم, به سادگی دکوراسیون منزل تان را مدرن کنید.

ساخت گلدان پایه دار برای منزل

آیا شما هم قبول دارید که گل ها فضای خانه را زیباتر و شاداب تر می کنند؟ شما هم می توانید با کمی خلاقیت زیباترین گلدان های پایه دار را در خانه خود داشته باشید. بله واقعا هیجان انگیز است. دیگر لازم نیست برای خرید گلدان هزینه کنید.

این کار نه تنها ظاهری کلاسیک و خاص به گلدان تان می دهد، بلکه به خوبی با دیگر وسایل چوبی خانه تان هم ست می شود! ساخت این گلدان ساده را در یک بعد از ظهر تمام خواهید کرد! میزان بلندی پایه ها را بر اساس سایز و شکل گیاه و گلدان تان تعیین کنید، و بعد آن را در 4 مرحله کوتاه بسازید! پایه های گلدان را طلایی کنید و منتظر درخشیدن آنها در خانه تان باشید!

چه چیزهایی نیاز داریم؟

– 3 عدد پایه چوبی مخروطی به ارتفاع دلخواه (من در اینجا از پایه های 30 سانتی متری استفاده کردم)

– 3 عدد صفحه بست فلزی

– 12 عدد پیچ و مهره (قطر پیچ ها باید به اندازه سوراخ های بست باشند)

– گلدان پلاستیکی یا سفالی سبک با کف صاف

– رنگ طلایی

– قلمو

– دریل

– سنگ ریزه

دست به کار شویم!

مرحله اول – جاگذاری کنید

برای اینکه ببینید پایه ها را در جای درستی قرار داده اید یا نه، آنها را به وسیله بست های فلزی به گلدان پیچ کنید. گلدان را برعکس روی زمین بگذارید، به طوری که کف آن به سمت شما باشد. سپس هر پایه را درون بست های فلزی جا گذاری کنید و درون جای سوراخ های بست را با مداد علامت بزنید تا بدانید کدام قسمت ها را دریل کنید. بست ها را با حدود 4 سانتی متر فاصله از لبه گلدان نصب کنید تا هم از دید پنهان بمانند و هم به گلدان تان استقامت بدهند.

گلدان پایه دار

ساخت گلدان پایه دار

مرحله دوم – بست ها را وصل کنید

گلدان مدرنبا استفاده از دستگاه دریل، نشانه هایی که روی کف گلدان گذاشته اید را سوراخ کنید. وقتی سوراخ ها به اندازه مناسب درآمدند، بست های فلزی را روی کف گلدان بگذارید و آنها را به وسیله پیچ به انتهای گلدان وصل کنید. حالا گلدان را برگردانید و مهره های فلزی را به انتهای پیچ ها ببنیدید تا بست ها محکم در سر جای خود بایستند. مطمئن شوید که هر 3 بست به خوبی به کف گلدان وصل شده اند. حالا پایه ها را با احتیاط درون بست ها قرار دهید. سپس گلدان را برگردانید و تعادل آن را بسنجید، اگر صاف ایستاد که کارتان عالی بوده، اما اگر کج شد هم اشکالی ندارد، دوباره پایه ها را تنظیم کنید. بعد از اینکه تعادل گلدان درست شد، می توانید با استفاده از دریل چند پیچ را از کف گلدان به داخل پایه ها فرو ببرید تا آنها را محکم تر کنید.

مرحله سوم – پایه ها را رنگ کنید

با استفاده از رنگ طلایی و یک قلمو نوک پایه های گلدان را رنگ بزنید. با این کار انگار پایه ها از فلز برنج ساخته شده اند! اجازه دهید رنگ خشک شود. حالا می توانید رنگ های دیگری هم به آن اضافه کنید تا ظاهر جذاب تری بگیرد. حتی می توانید خود پایه ها یا گلدان را هم رنگ کنید. این گلدان پایه دار شماست پس هر کاری که دلتان بخواهد می توانید انجام دهید!

گلدان پایه دار

آموزش ساخت گلدان پایه دار

مرحله چهارم – گیاه را اضافه کنید

کف گلدان را با مقداری سنگ بپوشانید. چون گلدان تان نمی تواند سوراخ زهکش داشته باشد، سنگ ها کار زهکشی را برای گیاه انجام می دهند. مقداری خاک مناسب گیاه را تهیه کنید و گلدان را با آن پر کنید. حلا نوبت اضافه کردن خود گیاه است. از هر گیاهی که دوست داشته باشید می توانید استفاده کنید اما بهتر است گیاهان بزرگ تری در گلدان بکارید تا با ارتفاع گلدان هماهنگی داشته باشند و منظره خوبی به وجود آورند.

خب حالا کارتان تمام شد و گلدان باشکوه تان، گوشه ای از خانه را روشن کرده! لذت ببرید!


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع