وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

روش های ترمیم سینه بعد از درمان سرطان سیه

روش های ترمیم سینه بعد از درمان سرطان سیه

در بیمارانی که به علت سرطان ، تروما یا به هر علت دیگری یک یا دو سینه خود را از دست داده اند، برای جلوگیری از بروز افسردگی در آنها بهترین روش بازسازی و ترمیم سینه پیشنهاد می شود.

سرطان سینه و ترمیم آن پس از جراحی

امروزه سرطان سینه یکی از بیماری های شایع در میان خانمها است بطوری که سن ابتلا به آن کاهش یافته است. با وجود اینکه در حال حاضر به دلیل مراجعه بانوان در مراحل اولیه (که توده کوچک است و این اجازه را به پزشکان می دهد که بدون برداشتن کامل سینه، سرطان این عضو را درمان کنند)،کمتر مجبور به برداشتن سینه برای درمان سرطان سینه می شویم،اما گاهی مواقع به دلیل بزرگ بودن توده یا خصوصیات و نحوه ی رشد آن نمی توان سینه را نگه داشت و برداشتن کامل سینه لازم می شود.

برای اینکه سرطان به جاهای دیگر نفود نکند مجبورند بطور کلی سینه را بردارند و این برای بسیاری خانمها مخصوصا خانمهای جوان سبب افسردگی میشوند.

در این مواقع می توان در صورت تمایل بیمار اقدام به بازسازی سینه کرد. در اینجا به سؤالاتی که معمولاً در ابن مورد پرسیده می شود اشاره می کنیم.

سرطان سینه

سرطان سینه و روش درمان آن

بهترین موقع برای باز سازی سینه پس از درمان

بازسازی، گاهی بلا فاصله پس از عمل جراحی و یا همزمان با عمل جراحی برداشتن سینه قابل انجام است اما اگرپس از عمل نیاز به انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی ( اصطلاحاً برق گذاشتن) باشد بهتر است که باز سازی تا 6 ماه پس ازاتمام کلیه ی درمان ها به تعویق بیفتد.
اگر خانمی پس از گذشت چند سال از عمل جراحی به فکر بازسازی بیفتد نیز این کار قابل انجام است و گذشت زمان مشکلی برای بازسازی ایجاد نمی کند.

سه روش برای ترمیم پستان وجود دارد:

1- استفاده از پستان مصنوعی

2- استفاده از پستان مصنوعی همراه با بافت هایی از بدن خود فرد

3- استفاده از بافت های بدن فرد به تنهایی

 

ترمیم سینه با استفاده از پستان مصنوعی

انواع پستان مصنوعی در بیمارانی کاربرد دارد که نمی توانند از بافت های طبیعی بدن خود استفاده نمایند یا کسانی که نمی خواهند اثر بخیه در جای دیگری از بدن آن ها یعنی در محلی که قرار است از آنجا بافت برداری صورت گیرد، به وجود آید. این روش در بیمارانی که پرتودرمانی روی قفسه سینه داشته اند روش مناسبی نمی باشد، زیرا پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است.

ترمیم سینه با استفاده از کاشت پستان مصنوعی در خانم هایی که پستان های کوچک تری دارند، مناسب تر است، زیرا در پستان های بزرگ به سختی می توان فضای درون پستان را پس از عمل جراحی، فقط با پستان مصنوعی پر کرد.

 

ترمیم سینه به روش استفاده از پستان مصنوعی همراه با بافت هایی از بدن

پستان مصنوعی همیشه به تنهایی برای ایجاد برآمدگی پستان کفایت نمی کند، به ویژه اگر روی قفسه سینه به اندازه کافی پوست وجود نداشته باشد. در این حالت بافت سالمی از محل دیگری در بدن می تواند برای پوشش این قسمت استفاده شود.

بافت استفاده شده معمولا لایه ای از پوست و عضله قسمت خلفی قفسه سینه می باشد. این عضله در حالی که عروق به آن متصل هستند از عقب به جلو آورده می شود تا فضای خالی حاصل از برداشت پستان پر شود. پستان مصنوعی در زیر این عضله قرار می گیرد.

 

ترمیم پستان فقط با استفاده از بافت های بدن

یکی از فواید این روش، این است که پستان ترمیم یافته، طبیعی تر به نظر می رسد. دو نوع از بافت های بدن شامل عضله صاف شکم و عضله پشت قفسه سینه برای این ترمیم استفاده می شوند.

در روش استفاده از عضله صاف شکمی، پوست، عضله و بافت چربی از قسمت پایینی شکم به سینه منتقل می شوند تا پستانی جدید ایجاد شود.

در خانم های دارای پستان کوچک، روش استفاده از عضله پشت قفسه سینه به عنوان یک جایگزین مطرح می باشد. تکه بزرگی از پوست، عضله و بافت چربی جهت بازسازی و ترمیم پستان جدید مورد نیاز است.

 

مراحل جراحی

گام اول :داروهای بیهوشی برای راحتی بیمار حین عمل جراحی تجویز می شود.

گام دوم :تکنیک فلپ برای تغییر محل عضله و چربی و پوست برای ایجاد برجستگی پستان

گام سوم Tissue Expantion منجر به کشیده شدن پوست سالم می گردد تا پوشش برای ایمپلنت ایجاد شود.

گام چهارم :قراردادن ایمپلنت از طریق جراحی برای ایجاد برجستگی پستان 

گام پنجم :پیوند پوستی یا سایر روش های مخصوص برای ایجاد پوست رنگی نوک سینه


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع