وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

رشته محل هایی که در سال 98 کنکور سراسری ندارند

رشته محل هایی که در سال 98 کنکور سراسری ندارند

معاون آموزش وزارت علوم زمان اعلام رشته محل هایی که نیاز به کنکور برای سال 98 را ندارند اعلام کرد.

لیست رشته محل هایی که نیاز به کنکور 98 ندارند

ایسنا:معاون آموزشی وزارت علوم بجز رشته های پر متقاضی پذیرش در سایر رشته محل ها از فرآیند کنکور خارج می شود، گفت:اسامی کد رشته محل هایی که برای سال 98 نیاز به کنکور ندارند تا دو هفته آینده(پایان دی ماه) اعلام خواهند شد.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر امروز در نشست خبری به جزئیات حذف کنکور اشاره کرد و گفت:حذف تدریجی کنکور از سال 92 بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی آغاز شد و در مصوبه حذف کنکور نیز تاکید شده بود که 85 درصد پذیرش دانشجو ظرف 5 باید از طریق بررسی سوابق تحصیلی صورت بگیرد، بر این اساس از سال گذشته بالغ بر 85 درصد پذیرش را با احتساب دوره های مهارتی انجام می دهیم. 

وی در ادامه تصریح کرد:اتفاقی که در کنکور 98 خواهد افتاد این است که عملا برنامه زمانبندی به گونه ای پیش بینی شده که رشته های واجد شرایط برای پذیرش از طریق سوابق تحصیلی، از فرآیند کنکور خارج می شوند و صرفا برای رشته های پر متقاضی کنکور برگزار می شود. 

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین گفت:رشته های کم متقاضی در کنکور 98 از فرآیند کنکور خارج خواهند شد و تا پایان دی ماه جاری اسامی رشته محل هایی که واجد شرایط پذیرش خارج از کنکور هستند در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور درج خواهند شد. 

دکتر شریعتی نیاسر خاطر نشان کرد:توصیه ما به خانواده ها این است که در انتخاب رشته نقش کلیدی و موثر را برای تحصیل فرزندان خود داشته باشند و کمک کنند آنها متناسب با استعداد و علاقمندی رشته های خارج از فرآیند کنکور را برای ورود به دانشگاه برگزیند.

انتهای پیام/م


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع