وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

راه درمان سرطان خون کشف شد + جزئیات کشف

راه درمان سرطان خون کشف شد + جزئیات کشف

محققین مرکز تحقیقات پزشکی «والتر اند الیزا» استرالیا با متوقف کردن یک پروتئین موفق به درمان سرطان لوسمی میلوئید حاد شدند بعد از انجام این تحقیقات ، درمان سرطان خون کودکان و بزرگسالان کشف شد.

جزئیات کشف درمان سرطان خون

دانشمندان از مسدود کننده های پروتیین - برای توقف گسترش لوسمی استفاده می کنند. لوسمی میلوئید حاد (AML) یکی از تهاجمی ترین و آسیب زننده ترین انواع سرطان ها است.

این سرطان بدون اخطار و عوارض زیاد بوجود می آید و میزان زنده ماندن پنج ساله مبتلایان به سرطان، تنها 24 درصد است. این پروتئین مورد بحث، پروتئین Hhex نامیده می شود و با قطع تولید آن، می توان سرطان را در شرایط آزمایشگاهی و تحت نظر حفظ کرد.

گام بعدی این است که ببینیم آیا مکانیزم متوقف و مسدود کننده در انسان ها کار می کند یا خیر، اما علائم اولیه امیدوارکننده هستند. محققان دریافتند زمانی که منبع تغذیه Hhex قطع شود، سرطان خون بدون کنترل دیگر گسترش نمی یابد.

سرطان خون

کشف یک درمان جدید برای سرطان خون

جدیدترین درمان سرطان خون چیست؟

این پروتیین چنانچه در بخش سلامت پلاس وی گفته شده است برای سلول های خونی سالم مورد نیاز است، و برای درمان هایی که Hxx را هدف قرار می دهند و به طور خاص بدون عوارض ناخواسته هستند و به طور معمول بسیار مضر می باشند و توسط درمان AML ایجاد می شود، مورد استفاده قرار می گیرد .

یکی از محققان گفت:" اغلب درمان های موجود برای AML، سلول های سالم هستند و متاسفانه سلول های سالم را در این فرآیند میکشید. Hhex فقط برای سلول های سرطان خون هستند، به این معنی که می توانند بدون اثرات سمی بر سلول های طبیعی، سلول های سرطانی را هدف قرار دهند و از بسیاری از اثرات جانبی جدی که با درمان سرطان استاندارد همراه هستند، پیشگیری کنند."

بدن، یک مکانیزم دفاع از خود برای متوقف کردن سلول های استرس زا دارد و آن ها را از ضرب - سلول هایی که ممکن است به سرطانی تبدیل شوند، دور نگه می دارد - پروتیین Hhex این مکانیزم را از کار می اندازد و در نتیجه به سلول های آسیب دیده امکان گسترش می دهد.

درمان سرطان

درمان سرطان خون با یک نوع پروتئین

آیا سرطان خون درمان دارد؟

اگر دانشمندان بتوانند Hhex را حذف کنند، روش های ایمنی نرمال ساخته شده در بدن را می توان بازسازی کرد و گسترش سرطان ها مانند AML را می توان بررسی کرد. و Hhex تنها تعداد کمی از ژن ها را تنظیم می کند و برای سلول های خونی نرمال غیر ضروری است.

و به ما این امکان را می دهد که بتوانیم بدون عوارض جانبی سلول های LMA را بکشیم و از بین ببریم. ما اکنون امیدواریم که مناطق حیاتی پروتئین Hhex را شناسایی کنیم، که آن را قادر به عمل کردن می کند، و به ما این امکان را می دهد تا داروهای جدید مورد نیاز را برایش طراحی کنیم.

حالا که دانشمندان می دانند که چگونه سلولهای LMA به طور غیرقابل کنترلی رشد می کنند، می توانند کاری در این باره انجام دهند.

تحقیقات جدید درباره سرطان

درمان سرطان خون با شیوه ای جدید

چگونگی درمان سرطان خون طبق تحقیقات جدید

در حالی که یک دارو که در دسترس عموم است، ممکن است راهی موثر باشد، اما از طرفی هم می تواند بیماران را از درد و رنج مرتبط با درمان های موجود نجات دهد و هم چنین بهبودی طولانی مدت آن ها را در همان زمان بهبود بخشد.

این تحقیق در مجله ژنتیک & (journal &) منتشر شده است.

 


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع