پلاس وی
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

دستگاه جدید Valencell فشار خون را از سر انگشتان شما بررسی می‌کند

دستگاه جدید Valencell فشار خون را از سر انگشتان شما بررسی می‌کند

با کاف‌ها و کیت‌های کالیبراسیون، اندازه‌گیری فشار خون می‌تواند کمی دردناک باشد. اما به نظر می‌رسد جدیدترین محصول Valencell با قرار دادن تمام فناوری‌های لازم در دستگاهی واحد، دردسرهای ناشی از اندازه گیری فشار خون را از بین ببرد زیرا برای بررسی تنها به نوک انگشت کاربر نیاز دارد.

Valencell، شرکتی که فناوری حسگر خود را در محصولات سونی، سامسونگ، سونتو، بوز، جبرا و هواوی قرار داده، اعلام کرده که در حال توسعه مجموعه درمانی دیجیتال خود است. درهمین راستا، شرکت مذکور اولین دستگاه فشار خون بدون کاف و کالیبراسیون خود را در نمایشگاه CES 2023 به نمایش درآورد.

دستگاه جدید Valencell شبیه به پالس اکسیمتر است. هنگامی که روی انگشت قرار می‌گیرد، فشار خون را در کمتر از یک دقیقه نشان می‌دهد.

Valencell از حسگرهای فوتوپلتیسموگرافی (PPG) برای اندازه‌گیری الگوهای جریان خون استفاده می‌کند. گفته می‌شود که همراه با الگوریتم‌های هوش مصنوعی شرکت و مجموعه داده‌های PPG از بیش از ۷۰۰۰ بیمار، این دستگاه می‌تواند اطلاعات شما را با ویژگی‌های فیزیکی پردازش کرده و نتایج دیاستولیک و سیستولیک دقیقی را که روی صفحه نمایش داخلی گجت نمایش داده می‌شود، محاسبه کند.

علاوه بر این، شرکت مذکور در حال توسعه اپلیکیشن تلفن همراهی است که نتایج دیاستولیک و سیستولیک شما به آن ارسال می‌شود.

طبق گزارش‌ها، همراه با ذخیره نتایج، برنامه پروفایل فشار خون نیز برای شما ایجاد می‌کند. همچنین اپ محصول جدید Valencell به کاربران کمک می‌کند سلامت قلب و عروق خود را از طریق برنامه‌های غذایی و ورزشی هدفمند بهبود بخشند. این شرکت می‌گوید قصد دارد یکپارچه‌سازی اپلیکیشن‌ها را در پلتفرم‌های مراقبت‌های بهداشتی دیجیتالی که توسط ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌شود، گسترش دهد تا مراقبت‌های تحت هدایت پزشک را بهبود بخشد.

این دستگاه با هدف تبدیل شدن به راه‌حلی عالی برای کمک به افراد مبتلا به فشار خون، اولین دستگاه سنجش فشار خون مستقل در جهان خواهد بود. با این حال، قبل از اینکه چنین اتفاقی بیفتد، ابتدا باید مجوز FDA را دریافت کند. Valencell قصد دارد آن را به قیمت ۹۹ دلار بفروشد.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع