وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

خواص بادمجان برای سلامتی و لاغری

خواص بادمجان برای سلامتی و لاغری

در این مطلب به بررسی مهمترین فواید و خواص بادمجان از جمله تنظیم فشار خون و کمک به کاهش وزن و... میپردازیم.

خواص درمانی بادمجان

بادمجان از دسته سبزیجات گرم و خشک است که برای بیمارانی که قند دارند بسیار مفید است. درمان نقرس یکی دیگر از خواص این میوه میباشد. علاوه بر این کسانی که از یبوست رنج میبرند میتوانند از بادمجان در وعده های غذایی خود استفاده کنند.

بادمجان با رنگ بنفش تیره خواص غذایی متنوعی دارد که آن را به یک ماده غذایی فوق العاده تبدیل کرده است. این میوه حاوی یک انتی اکسیدانت کمیاب به نام ناسونین است که خواص زیادی برای سلامتی ما دارد و از جمله الکترولیت های منفی آزاد را از میان می برد که سلول ها و بافت های زنده بدن را تخریب می کنند.

خواص بادمجان

خواص و فواید بادمجان

ناسونین ماده ای است که به بادمجان رنگ بنفش تیره را می دهد و جلوی خراب شدن آن، به ویژه در مقابل تابش آفتاب را می گیرد. ناسونین در کلم قمری هم وجود دارد ولی بادمجان سرشار از این ماده مفید است.

خاصیت ضد التهاب
بادمجان بخاطر داشتن ناسونین خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند فلزات سمی مانند جیوه، ارسنیک و سرب را دفع کند.

حفاظت از DNA و سلول ها
بادمجان غلاف چربی سلول ها را حفظ کرده و از تخریب و تغییر شکل آنها جلوگیری می کند.

برای سلامتی مغز مفید است
ناسونین موجود در بادمجان غلاف چرب سلول های مغزی را حفظ کرده و به سلامت مغز کمک می کند.

دفع مواد زاید بدن
ناسونین به سلول های بدن کمک می کند تا مواد غذایی را بهتر جذب کرده و مواد زاید را دفع کنند. دفع مواد زاید از انباشته شدن مواد سمی در بدن جلوگیری می کند و جلوی بیماری های قلبی-عروقی و سرطان را می گیرد.

کمک به جذب آهن
تحقیقات نشان می دهد که بادمجان به جذب آهن در بدن و انتقال اکسیژن در خون کمک می کند و به این ترتیب باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن می شود.

مفید برای دیابت نوع 2
تحقیقات نشان می دهد که بادمجان به کنترل سطح گلوکز در خون کمک کرده و برای بیماران مبتلا به بیماری قند از نوع 2 مفید است.

تنظیم فشار خون
تحقیقات نشان می دهد که مصرف مداوم بادمجان باعث تنظیم فشار خون شده و جلوی فشار خون را می گیرد و آن را در سطحی طبیعی نگه می دارد.

کمک به کاهش وزن بدن
بادمجان حاوی مواد غذایی از قبیل انتی اکسیدانت ها، ویتامین ها و مواد معدنی است و کالری کمی دارد بطوریکه یک فنجان بادمجان فقط 35 کالری انرژی تولید می کند. کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که بادمجان را بصورت کبابی یا پخته مصرف کنیم.
هنگام خرید بادمجان توجه کنید که رنگ پوست آن شفاف باشد. بهتر است بادمجان را بصورت درسته در یخچال نگهداری کنید و تا هنگام پخت آن را نشویید. همچنین توصیه می شود که برای بریدن بادمجان از چاقوی فولادی استفاده کنید تا به مواد غذایی آن آسیبی نرسد.
قبل از سرخ کردن بادمجان بهتر است به تکه های بریده آن کمی نمک بزنید و بگذارید 30 دقیقه بماند و بعد سرخ کنید تا زیاد روغن جذب نکند.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع