وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

تولید دارویی موثر در درمان آلزایمر

تولید دارویی موثر در درمان آلزایمر

محققان دارویی برای آلزایمر تولید کرده اند که شاید آن را صد در صد درمان نکند اما دیگر وخیم تر نمیشود و نسبت به کسانی که دارو مصرف نمیکنند نتایج مثبتی دارد که حافظه شان حفظ میشود.

داروی آلزایمر تولید شد

یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که بتدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه است. اختلال حافظه معمولاً بتدریج ایجاد شده و پیشرفت می کند.مثل اینکه بیمار پاسخ سئوالی را که چند لحظه قبل پرسیده است فراموش می کند و مجدداً همان سؤال را می پرسد.

محققان دانشگاه مک گیل برای نخستین بار نشان دادند که مصرف روزانه دو عدد از یک نوع قرص جدید می تواند زوال مغز در مبتلایان به آلزایمر را متوقف کند.

داروی آلزایمر

تولید داروی آلزایمر


دانشمندان اعلام کردند که زوال مغزی شرکت کنندگان در مرحله نهایی کارآزمایی داروی "LMTX" برای 18 ماه متوقف شد. این نتایج، امیدها را برای دستیابی به داروی این بیماری مخرب مغز افزایش داده است.

حفظ حافظه ی بیماران آلزایمری


بیمارانی که برای مدت 1.5 سال از این قرص استفاده می کردند، با تضعیف حافظه روبرو نشده و توانایی آنها برای انجام کارهای روزمره به قوت قبل باقی ماند.

این کارآزمایی در ابتدا نتایج مایوس کننده ای را نشان داده بود زیرا قرص LMTX بر روی بیماران آلزایمری که از دیگر داروهای زوال عقل نیز استفاده می کردند، اثربخش نبود.

اما 15 درصد از 891 بیماری که هیچ داروی دیگری مصرف نمی کردند، نتایج جالبی را نشان دادند. این افراد علاوه بر اینکه مهارت های اساسی شناختی آن ها طی 18 ماه کارآزمایی حفظ شده بود، مناطق اصلی مغزشان تا یک سوم کمتر از سایر شرکت کنندگان کاهش یافته بود.

در حال حاضر بیماران آلزایمری از داروهایی مانند دونپزیل استفاده می کنند که برای زمان محدودی به کنترل علایم کمک می کند، اما این داروها نمی توانند از وخیم تر شدن زوال مغز جلوگیری کنند.

این نتایج در نشست بین المللی انجمن آلزایمر در تورنتو ارائه شد.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع