وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

تزیین آناناس یلدا به شکل طوطی برای عروس خانم ها

تزیین آناناس یلدا به شکل طوطی برای عروس خانم ها

میوه شب یلدا یکی از اجزای مهم در تزیین سفره شب یلداست . شما به راحتی می توانید از این ایده جالب کمک بگیرید و میوه آناناس شب یلدا را اینگونه تزیین کنید.

تزئین آناناس به شکل طوطی برای شب چله

با فرا رسیدن شب یلدا بسیاری از خانم های ایرانی ، میوه های مختلفی را تزئین می کنند و بر سر سفره یلدا می گذارند تا هنر و سلیقه خود را به اطرافیان خود نشان دهند و با میوه های خوشمزه با تزئینات دلپذیر از میهمان های خود پذیرایی کنند .

برخی از خانواده ها نیز برای تازه عروس ، در شب یلدا هدایایی را به همراه خوراکی ها و میوه های تزئین شده می برند . آناناس یکی از میوه های بسیار خوشمزه ای است که می توان آن را با روش های مختلفی تزئین کرد و در سبد میوه های یلدایی قرار داد تا زیبایی خاصی به آن ببخشد . در این بخش از پلاس وی طریقه تزیین آناناس به شکل طوطی برای شب یلدا را آموزش میدهیم.

تزیین آناناس یلدا

مواد لازم برای تزئین آناناس به شکل طوطی:

  • آناناس یک عدد
  • هویج یک عدد کوچک
  • فلفل سیاه درسته 2 عدد
  • خلال دندان 4-5 عدد

طرز تهیه:

1.در مرحله اول ، مانند تصویر ابتدا 5 سانت از بالای آناناس را با یک چاقوی تیز جدا کنید .

2.سپس برگ های آناناس را با قیچی مانند تصویر کوتاه کنید.

تزیین آناناس

3.پوست آن قسمت از آناناس را که به برگ متصل است را بکنید و آنقدر کارتان را ادامه دهید تا به یک دایره کوچک برای سر طوطی تبدیل شود.

4.در این مرحله می خواهیم نوک طوطی را درست کنیم . برای درست کردن نوک طوطی یک هویج را مانند تصویر به ضخامت 3 میلی تر بریده و به شکل منقار طوطی برش می زنیم .

ساخت طوطی با آناناس

5.برای وصل کردن منقار به سر طوطی ، یک خلال دندان را به سر طوطی و جایی که می خواهیم نوک را به آن وصل کنیم ، فرو کرده و سپس نوک را به خلال دندان می زنیم.

6.برای درست کردن چشم طوطی نیز با نوک چاقو روی سر طوطی را به عمق دانه های فلفل، گود کنیدو دانه های فلفل را درون سوراخ ها به آرامی با انگشت فشار دهید.

7.اکنون نوبت درست کردن قسمت پایینی آناناس می باشد . برای درست کردن این قسمت مانند تصویر با یک چاقوی تیز آناناس را خالی کنید.

تزیین میوه یلدا

8.سپس تکه آناناسی که خارج کرده اید را خرد نموده و داخل کاسه خالی شده بریزید.

9. با 2 عدد خلال دندان طوطی را که آماده کرده ایم ، روی کاسه پایینی ثابت کنید.

 


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع