پلاس وی
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

تترلند گام ششم را برداشت: اصل سادگی

تترلند گام ششم را برداشت: اصل سادگی

رویداد رونمایی نسخه ۷ تترلند «گام ششم؛ اصل سادگی» به پایان رسید.

تترلند پس از پنج سال فعالیت از نسخه‌ی جدید وب‌سایت و اپلیکیشن خود رونمایی کرد و توضیحاتی از ویژگی‌های اضافه شده برای ارتقای تجربه‌ی کاربری ارائه داد. افزایش سه برابری سرعت لودینگ و افزایش دو برابری سرعت عملیات، کاهش کارمزد تبدیل و کاهش پله‌ای کارمزد بازارتترلند و ارائه‌ی نسخه‌ی کلاسیک برای راحتی کاربران بخشی از ویژگی‌های نسخه‌ی ۷ تترلند است.

در این رویداد همچنین خلاصه‌ای از گزارش سال ۱۴۰۱ این شرکت مطرح شد. در سال ۱۴۰۱ به نسبت سال ۱۴۰۰ تعداد تراکنش‌ها رشد ۸۷ درصدی داشته است. بر اساس این گزارش بیت‌کوین، اتریوم، شیبا، دوج کوین، بایننس کوین، سولانا و کاردانو بیشترین تراکنش را در مبدل رمزارزی این شرکت داشتند.

کپی لینک

کاربران تترلند از طریق معرفی دوستانشان ۴٫۸ میلیارد تومان پاداش دریافت کردند

در ابتدای این رویداد که با شعار «گام ششم؛ اصل سادگی» شروع شد، گزارش سال گذشته ارائه شد. از سال ۹۷ تترلند به عنوان مرجعی برای تبادل و اعلام نرخ تتر شناخته می‌شود و در سال ۱۴۰۱ به عنوان سومین اپلیکیشن برتر سال در دسته صرافی‌های رمزارز و همچنین برترین اپلیکیشن در دسته صرافی‌های رمزارزی OTC شد.

در این سال بیش از ۱۷۰ هزار ساعت کاری در این شرکت سپری شده است و در این مدت بازدید از سایت به ۲۸.۸ میلیون بازدید رسید. مدت حضور کاربران در تترلند معادل ۲۹۱ سال بوده است و در مقایسه با سال ۱۴۰۰، تعداد تراکنش‌ها رشد ۸۷ درصدی به خود دیده است. شلوغ‌ترین و پرتراکنش‌ترین ماه سال بهمن ۱۴۰۱ بود.

در سال ۱۴۰۱، میانگین نرخ تتر نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش ۳۰.۶ درصدی داشته است. تسویه فوری ۲ ساعته در ۱۴ بانک یکی دیگر از دستاوردهای تترلند در سال ۱۴۰۱ بود. از میان هر هزار تراکنش تنها سه نارضایتی ثبت شده که مورد پیگیری این شرکت قرار گرفته است.

بر اساس گزارش بخش پشتیبانی این شرکت ۳ میلیون دقیقه پشتیبانی آنلاین و تلفنی در سال گذشته انجام شده است. به طور متوسط دریافت اولین پاسخ از پشتیبانی پس از ۴۱ ثانیه انتظار انجام شده است. اگر متن‌ پیام‌های پشتیبانی آنلاین تترلند را روی کاغذ A4 چاپ کنیم و کاغذها را پشت سر هم بچینیم، طول آن به ۹۳ کیلومتر خواهد رسید. تترلند محاسبه کرده که تولید این میزان کاغذ معادل قطع ۴۰ درخت است که خدمات آنلاین باعث جلوگیری از قطع این تعداد درختان شده است.

در سال گذشته کاربران توانستند از طریق دعوت از دوستانشان به تترلند، ۴٫۸ میلیارد تومان پاداش دریافت کنند. همچنین بیش از ۲۷۰ رمزارز به مبدل رمزارزی تترلند اضافه شده است. بر اساس این گزارش بیت‌کوین، اتریوم، شیبا، دوج کوین، بایننس کوین، سولانا، کاردانو بیشترین تراکنش را در مبدل رمزارزی این شرکت داشتند.

مبدل رمزارزی امکان صرفه‌جویی در پرداخت کارمزد را تا ۲٫۳ میلیارد تومان محقق کرد. به طور کلی این شرکت در شش ماهه دوم ۱۴۰۱ حدود ۲۱۳ هزار معامله موفق داشت.

کپی لینک

رونمایی از وب‌سایت و اپلیکیشن جدید

بخش مهمی از رویداد رونمایی تترلند، ارائه‌ی نسخه‌ی جدید وب‌سایت و اپلیکیشن بود که قابلیت‌های به‌روزتر و گسترده‌تری به قابلیت‌های پیشین اضافه کرده است. نیاز کاربران و توجه به خواسته‌های آن‌ها نقطه‌ی شروع این تغییرات بود تا کاربردپذیری ارتقا پیدا کند.

تحقیقات درباره‌ی کاربران و نیازها و خواسته‌های آن‌ها از بهار سال ۱۴۰۱ آغاز شد. این تحقیقات به صورت میدانی و بررسی گزارش‌های امور کاربران و دسته‌بندی و تحلیل داده‌های مجموعه صورت گرفت و راه حل جدید با اینترفیس جدید پیاده‌سازی شد. در نهایت محصولی قابل گسترش تولید شد که اضافه شدن قابلیت‌ها آن را پیچیده نکرده است.

به گفته‌ی شقایق محمدی طراح محصول این شرکت در این رونمایی، این شرکت با توجه به زمان کاربران، توان خود را در بهبود لودینگ محصول گذاشت تا سرعت سایت سه برابر سابق شود. افزایش سرعت عملیات به دو برابر هم در راستای تجربه‌ی کاربری بهتر و زمان کمتر برای رسیدن به نتیجه در نسخه‌ی جدید انجام شد: «با بررسی کامل روند خرید، فروش، واریز و برداشت، اصلاحات لازم در سفرنامه کاربر انجام شد و سرعت عملیات به دو برابر افزایش پیدا کرد.»

ارائه‌ی نسخه‌ی PWA برای موبایل یکی دیگر از تغییرات نسخه جدید است که باعث شد هم نسخه‌ی موبایل هم‌زمان با سایت آپدیت شود و هم کاربران IOS تجربه‌ی کاربری بهتری داشته باشند و مشکلات سابقشان برطرف شود. همچنین از آن‌جا که کاربران زمان زیادی را در این سرویس صرف می‌کنند دسترسی به DARK MOOD یکی از خواسته‌های آن‌ها بوده که برای دستگاه‌های مختلف به پنل کاربری اضافه شده است. در نهایت نسخه‌ی جدید از نظر سازگاری با انواع نمایشگرها با رزولوشن متفاوت بهبود پیدا کرده است.

محمدی در ادامه با اشاره به دسترسی بیشتر و بهبود قابلیت تبدیل سریع از کاهش کارمزد در نسخه‌ی جدید گفت: «با وجود اینکه قابلیت تبدیل سریع تتر و تومان را قبلاً اضافه کرده بودیم اما دسترسی به آن بیشتر شده و بهبود یافته است. همچنین برای رضایت کاربران کاهش کارمزد تبدیل و کاهش پله‌ای کارمزد بازارتترلند را بر اساس سطح کاربری قرار دادیم.»

یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه‌ی جدید اضافه شدن ۷ زبان است. زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عربی، ترکی، روسی و اسپانیایی که بنا به خواسته کاربران در دسترسشان قرار گرفته است.

کاربران از این پس می‌توانند تغییر وضعیت فعالیت‌هایشان را به سادگی مشاهده کنند. قسمت اطلاعیه‌ها و اعلانات از این رو اضافه شده است. به گفته‌ی محمدی آپدیت وضعیت تراکنش‌ها و فعالیت‌های کاربران به صورت لحظه‌ای به آن‌ها گزارش می‌شود: «پیشخوان حرفه‌ای مدیریتی برای دسترسی بهتر به تمام فیچرها طراحی شده است. تا امروز بخش مشخصی جهت مشاهده لیست سفارش کاربر وجود نداشت و هر کدام در جای متفاوتی قرار داشتند ولی با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تاریخچه‌ی تراکنش‌ها و رسیدهای آن منظم‌تر و با قابلیت فیلترینگ و دسته‌بندی طراحی شده است.»

یکی از موارد مورد توجه کاربران، درآمدزایی از طریق دعوت دوستان بود که صفحه‌ای هم برای کنترل حرفه‌ای این موضوع و کسب درآمد طراحی شده است.

در ادامه این رونمایی، مرجان قاسمی مدیر خدمات کاربران تترلند از رضایت‌مندی بیش از ۹۶ درصدی کاربران از پشتیبانی آنلاین گفت. به طور کلی میزان مراجعه‌ی کاربران در سال ۱۴۰۱ به پشتیبانی به نسبت تعداد تراکنش، در مقایسه با سال ۱۴۰۰ کاهش ۱۱ درصدی داشته است: «۵۵ درصد کاربران حتی یک بار هم به پشتیبانی نیاز نداشتند و بدون نیاز به راهنمایی مشغول انجام تراکنش‌های خود هستند.»

یکی از نیازهای مهم کاربران احراز هویت است که در حال حاضر به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شود و در کمتر از ۷ دقیقه پس از دریافت درخواست کاربر، بررسی‌ها انجام می‌گیرد.

به گفته‌ی قاسمی پاسخگویی با اولویت‌بندی انجام می شود اما کاربران ویژه که تراکنش‌های بالا دارند بدون نیاز به صف تماس در سریع‌ترین زمان توسط همکاران خدمات کاربران پاسخ داده می‌شوند: «برای بهبود پاسخگویی این دسته از کاربران پشتیبانی اختصاصی در اختیارشان قرار گرفته که نیاز به ماندن در صف پشتیبانی نداشته باشند.»

نسخه‌ی کلاسیک تترلند با خدمات پایه‌ای ویژه‌ی کسانی است که نیاز به ویژگی‌های اصلی و پایه‌ای تبادل تتر تومان دارند. سالار تحویلدار مدیر توسعه کسب‌وکار تترلند در این رونمایی اشاره کرد که بسیاری از کاربران تترلند را بر اساس سادگی انتخاب می‌کنند و نسخه‌ی کلاسیک هم با داشتن ویژگی سادگی و به‌خاطر راحتی کاربر سایر ویژگی‌ها را ندارد. نسخه‌ی کلاسیک از ۳۱ خرداد راه‌اندازی می‌شود.

او در ادامه از اهمیت آموزش به عنوان یکی از ارکان موفقیت افراد در بازارهای مالی گفت که باعث شده تترلند برای ایجاد بسترهای آموزشی بر اساس آشنایی افراد در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک و همچنین حوزه‌های نوین مرتبط با رمزارزها برنامه‌ریزی کند: «آموزشی که با کمک گرفتن از اساتید خبره‌ی این بسترها برای کاربران ارائه خواهد شد.»

توسعه‌ی بسترها و ارائه‌ی سرویس‌های پرداختی هم تترلند را به سمت همکاری و مشارکت با کسب‌وکارهای مختلف سوق داده و تحویل‌دار می‌گوید: «در حال حاضر با کسب‌وکارهای گوناگونی در حال تعامل هستیم. در تترلند از این دست همکاری‌ها استقبال می‌کنیم و این امکان را داریم که خدمات نوینی را در بحث توسعه‌ی بسترهای پرداختی به کسب‌وکارهای گوناگون ارائه دهیم.»

نسخه‌ی ۷ اپلیکیشن و وب‌سایت تترلند با ویژگی‌هایی که در این رویداد به آن اشاره شد، از روز ۲۳ فروردین در دسترس کاربران قرار دارد که می‌توانید از این آدرس به آن دسترسی داشته باشید. همچنین در این برنامه اعلام شد که طبق رسم سال‌های گذشته در تولد تترلند به تعداد سال‌های تولد، نهال کاشته شده است.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع