وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

ایمونوانکولوژی پنجره ای جدید در درمان سرطان

ایمونوانکولوژی پنجره ای جدید در درمان سرطان

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جایگاه ایمونوانکولوژی در درمان سرطان، گفت: این روش درمانی می تواند پنجره جدیدی را در درمان سرطان و درمان هدفمند این بیماری با حداقل عوارض باز کند.

آشنایی با روش درمانی ایمونوانکولوژی 

ایمونوانکولوژی یکی از روش های درمانی است که همایشی در خصوص آشنایی با این روش و مبانی درمانی آن برگزار شده است. در این همایش یک روزه به بیان موضوعاتی از قبیل ایمونوانکولوژی بالینی، پزشکی هسته ای، رادیوتراپی و آنکولوژی پرداخته شده است. هم چنین این روش درمانی به عنوان یکی از راه های جدید برای درمان سرطان با حداقل عوارض به شمار می رود.

دانشیار رشته رادیوتراپی و انکولوژی در مورد روش درمانی ایمونوانکولوژی گفت:هدف از برگزاری همایش یک روزه ایمونوانکولوژی آشنایی انکولوژیست ها با

روش های درمانی جدید بوده که به نظر می آید در سال های آ ینده جایگاه مهمی را در حوزه سرطان داشته باشد؛ البته در درمان سرطان بهتر است جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی هریک در جایگاه خود و براساس شرایط بیمار و بیماری تجویز گردد و در این بین رشته ایمونوتراپی یا ایمونوانکولوژی می تواند دیدگاه و پنجره جدیدی را در درمان سرطان و درمان هدفمند این بیماری با حداقل عوارض، پدید آورد.

وی افزود:هدف ما این بوده که آنکولوژیست ها با روش درمانی ایمونوتراپی آشنا شوند و جایگاه درمانی آن را بشناسند و این مساله در سرطان های شایع مثل سرطان سینه، ریه، گوارش، تخمدان، مجاری ادراری – تناسلی و ملانوم، بسیار حائز اهمیت است.

ایشان با بیان اینکه روش های جدید درمانی با حداقل عوارض می تواند امید تازه ای را برای بیمار و پزشک درمانگر ایجاد کند، گفت:سایر تخصص ها همچون متخصصین جراحی، ارولوژی، زنان، گوارش، ریه، ایمونولوژی بالینی، متخصصین داخلی، پزشکان عمومی و پرستاران حضور دارند تا بتوانند با این روش درمانی بیشتر آ شنا شوند.

ایمونوآنکولوژی

درمان سرطان ریه با ایمونوآنکولوژی

وی با اشاره به علل شیوع سرطان بیان کرد:تمام علل و عوامل دخیل در پیدایش و افزایش شیوع سرطان شناسایی نشده و شناسایی دقیق عوامل محیطی و زمینه ای نیازمند مطالعات بالینی وسیع می باشد، ولی عوامل خطری همچون مصرف سیگار، چاقی، کم تحرکی، آلودگی های غذایی و محیطی، مواد سمی، امواج و میدانهای مغناطیسی در کنار عوامل زمینه ای و ژنتیکی، میتوانند در پیدایش و افزایش سرطان ها دخیل باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارتباط با سرطان ریه اظهار داشت:این سرطان در محیط هایی که آلودگی هوا بیشتر باشد امکان بروز آن نیز افزایش می یابد که علائم آن معمولا به صورت سرفه های طولانی و ماندگار بوده که گاهی همراه با خلط خونی و تنگی نفس است، همچنین دردهای قفسه سینه، ضعف و بی حالی از دیگر علائم سرطان ریه به شمار می رود.

از آنجایی که بسیاری از سیگاری ها ممکن است این علائم را داشته باشند و وجود این علایم را به استفاده از سیگار مرتبط بدانند، باعث می شود دیرتر به پزشک مراجعه کرده و این موضوع احتمال درمان این بیماری را کاهش می دهد.

وی یادآور شد:همایش یک روزه ایمونوانکولوژی، 28 اردیبهشت ماه در هتل استقلال تهران با حضور صاحبنظران و اساتید حوزه رادیوتراپی و انکولوژی، که با تجویز شیمی درمانی و رادیوتراپی، نقش محوری در درمان سولیدتومور ها (تومورهای توپر)، شامل تومورهای سینه، ریه، گوارش، تخمدان و مثانه دارند، برگزار می شود.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع