پلاس وی
10 ماه پیش / خواندن دقیقه

اچ پی لپ تاپ‌های سری EliteBook را با پردازنده نسل ۱۳ اینتل به‌روزرسانی کرد

اچ پی لپ تاپ‌های سری EliteBook را با پردازنده نسل ۱۳ اینتل به‌روزرسانی کرد

اچ پی هر‌سال در نمایشگاه CES لپ تاپ‌های سری الیت‌بوک را به‌روزرسانی می‌کند و امسال نیز رونمایی جدیدترین مدل از لپ تاپ‌های این خانواده را شاهد هستیم. دو لپ تاپ HP EliteBook 1040 و EliteBook 1050 x360 بهترین محصولات سری الیت‌بوک هستند که تغییرات بزرگی به خود ندیده‌اند. درمقابل، HP EliteBook1040 G10 و Elite x360 1040 G10 به پردازنده‌ی نسل‌سیزدهمی اینتل مجهزند.

لپ تاپ‌های HP EliteBook 1040 G10 و Elite x360 1040 G10 درمقایسه‌با نسل قبل میزبان تغییرات زیادی نشده‌اند. مهم‌ترین تغییر این لپ تاپ‌ها بهره‌مندی از پردازنده‌های سری رپتور لیک اینتل است. لپ تاپ‌های جدید به‌لطف پردازنده‌ی نسل‌سیزدهمی، تا ۱۰ درصد بهتر از نسل قبل عمل می‌کنند.

اچ پی می‌گوید که علاقه‌مندان می‌توانند لپ تاپ EliteBook 1040 G10 را در کانفیگ‌هایی با پردازنده‌های سری U و P اینتل تهیه کنند. پردازنده‌های سری P به توان ۲۸ وات دست پیدا می‌کنند که برای لپ تاپ‌هایی در این دسته‌بندی بسیار مناسب است. این پردازنده‌ها هسته و تردهای بیشتری از سری U دارند.

به‌گفته‌ی اچ پی، EliteBook 1040 G10 و Elite x360 1040 G10 به قابلیت جدیدی به نام Smart Sense مجهزند که باعث می‌شود لپ تاپ در استفاده‌های معمولی خنک و کم‌صدا بماند. این قابلیت در زمان‌های موردنیاز قدرت پردازشی بیشتری دردسترس لپ تاپ قرار می‌دهد.

اچ پی قابلیت Intelligent Hibernate را نیز در لپ تاپ‌هایش قرار داده است. لپ تاپ‌های ویندوزی معمولاً شارژدهی رضایت‌بخشی ندارند و این موضوع تا حد زیادی نتیجه‌ی استندبای مدرن ویندوز است. این قابلیت باعث می‌شود لپ تاپ در حالت Sleep به اینترنت متصل بماند تا برخی کارهای سبک پس‌زمینه را نظیر نصب به‌روزرسانی یا دریافت نوتیفیکیشن انجام دهد.

به‌لطف Intelligent Hibernate، لپ تاپ‌های HP EliteBook 1040 G10 و Elite x360 1040 G10 الگوی کار شما را یاد می‌گیرند و می‌فهمند که در چه زمان‌هایی مشغول استفاده از لپ تاپ می‌شوید. با فعال‌شدن این قابلیت، لپ تاپ در حالت Sleep به اینترنت متصل نمی‌شود تا شارژدهی بهبود یابد. کمی پیش از شروع کار روزانه‌ی شما، استندبای مدرن ویندوز فعال می‌شود تا لپ تاپ سریع‌تر بالا بیاید.

یکی دیگر از تغییرات مهم لپ تاپ‌های سری الیت‌بوک در سال ۲۰۲۳ قابلیت‌های وابسته‌به وب‌کم است. اچ پی یگانه شرکتی است که در اکثر محصولاتش از وب‌کم ۵ مگاپیکسلی استفاده می‌کند و ازلحاظ سخت‌افزاری جای زیادی برای پیشرفت ندارد. یکی از قابلیت‌های نرم‌افزاری جدید امکان استفاده‌ی هم‌زمان از چند دوربین است.

به‌گزارش XDA Developers، لپ تاپ‌های EliteBook 1040 G10 و Elite x360 1040 G10 قرار است بهار ۲۰۲۳ به بازار بیایند. لپ تاپ‌های تجاری مثل دو این محصول معمولاً در خُرده‌فروشی‌های عادی عرضه نمی‌شوند. اچ پی می‌گوید در ماه‌های آینده قیمت لپ تاپ‌هایش را اعلام می‌کند. هم‌اکنون، مدل قبلی EliteBook 1040 G10 و Elite x360 1040 G10 به‌ترتیب با قیمت ۱٬۷۸۹ و ۱٬۹۶۹ دلار دردسترس قرار دارند.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع