پلاس وی
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

استاندارد شارژ بی‌سیم Qi2 فناوری مگ‌سیف اپل را به گوشی‌های اندرویدی می‌آورد

استاندارد شارژ بی‌سیم Qi2 فناوری مگ‌سیف اپل را به گوشی‌های اندرویدی می‌آورد

کنسرسیوم WPC که روی استاندارد شارژ بی‌سیم دستگاه‌های الکترونیکی نظارت می‌کند، از استاندارد جدید Qi2 پرده‌برداری کرده است. Qi2 استانداردهای شارژ بی‌سیم را یکپارچه می‌کند تا استفاده از لوازم جانبی‌ مبتنی‌بر فناوری مگ‌سیف اپل در گوشی‌های اندرویدی امکان‌پذیر شود. این استاندارد که در نمایشگاه CES 2023 معرفی شده است، تا اواخر سال جاری میلادی به دستگاه‌های الکترونیکی راه پیدا نمی‌کند. انتظار می‌رود در ابتدا اپل و سامسونگ دستگاه‌های مبتنی‌بر Qi2 عرضه کنند.

استاندارد شارژ بی‌سیم Qi (شی) بیش از یک دهه پیش معرفی شد تا روند شارژ دستگاه‌های الکترونیکی ساده‌تر شود، با این‌حال نسخه‌ی اول این استاندارد بسیار سردرگم‌کننده است. با رونمایی استاندارد جدید، شارژ بی‌سیم دستگاه‌ها یکپارچه می‌شود.

بر اساس گزارش XDA Developers، کنسرسیوم WPC استاندارد جدید شارژ بی‌سیم را بر پایه‌ی فناوری مگ‌سیف اپل توسعه داده است. شرکت‌های دیگر عضو این کنسرسیوم نیز در توسعه‌ی Qi2 نقش داشته‌اند. WPC می‌گوید استاندارد جدید متکی‌بر «پروفایل مغناطیسی» است. استفاده از آهنربا نه‌تنها تجربه‌ی شارژ بهتری ارائه می‌دهد بلکه دست‌یابی به توان بالاتر را ممکن می‌کند.

فعلا مشخصات دقیق استاندارد Qi2 اعلام نشده است، اما کنسرسیوم WPC می‌گوید این استاندارد در ابتدا دستگاه‌ها را با توان ۱۵ وات شاژ می‌کند. شارژرهای مگ‌سیف اپل نیز در حال حاضر به توان ۱۵ وات متکی هستند.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع