وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

از این کارها در بارداری خجالت نکشید

از این کارها در بارداری خجالت نکشید

بارداری دورانی لبریز از شادی و شعف اما این دوران عوارضی نیز دارد که این عوارض می تواند بد، خجالت آور و آزاردهنده باشد.

خانم های باردار، در این موارد احساس خجالت نکنید

اگر چه غالباً بارداری به صورت دورانی لبریز از شادی و شعف به تصویر کشیده می شود، این امر برای همه زنان واقعیت ندارد. دست کم از هر ده زن حامله یک نفر از دوره های افسردگی رنج می برد و یکی از علل این افسردگی حس خجالتی است که به دلیل برخی عادات متفاوت در آنها پدیدار می شود. بسیاری از خانم ها دوست دارند مادرشدن را تجربه کنند اما در طی این دوران توصیه های زیادی را از همه سو می شنوند که موجب بروز احساس ناخوشایند در آنها می شود و همین توصیه ها به نوعی آنها را گیج و خجالت زده تر میسازد. در این بخش از بارداری و نوزاد در پلاس وی به مواردی می پردازیم که عاملان خجالت در بارداری هستند در حالیکه تمامی آنها شرایطی طبیعی برای یک خانم باردار محسوب می شود.

کار هایی که زنان باردار از انجام آن نباید خجالت بکشند

خراب کردن مهمانی: 

از لحظه ای که یک زن باردار می شود، خستگی بخشی از زندگی روزمره او می شود. ممکن است نخواهید فرد تنبل مهمانی باشید و شب ساعت 9 خدا حافظی کنید، اما شما دارید زندگی فرد جدیدی را وارد این دنیا می کنید و این مسئولیتی سخت است!از اینکه مجبور هستید جمع را رها کنید و بیشتر بخوابید احساس بدی نداشته باشید. ممکن است سال ها پس از تولد نوزاد طول بکشد تا شما دوباره خواب درستی داشته باشید، بنابراین بیش از حد خجالتی نکشید. 
خوردن هله هوله: 
در حالی که باید سعی کنید یک رژیم غذایی سالم برای خود و جنین داشته باشید،اما خوردن کمی هله هوله یا چیزهای مضری که دوست دارید تاثیر چندانی روی سلامتی ندارد. بخیال باشید و باخوردن خوراکی هایی که دوست دارید از دوران بارداری خود لذت ببرید.
هله هوله 
زود عصبانی شدن: 
وقتی یک انسان دیگر درون بدن شما رشد می کند و خون شما را می مکد تعجبی نیست که گاهی اعصبانی شوید زیرا بدن در این دوران دچار تغییرات فیزیولوژیک می شود . سعی کنید خیلی روی رفتارهای خود حساس نشوید 
ورزش نکردن : 
محافظت از سلامت کلی بدن برای خود و جنین اهمیت زیادی دارد اگر پزشک ورزش کردن را برایتان مجاز دانسته ولی هنوز آمادگی انجام آن را ندارید نگران نباشید زیرا بیشتر خانم های باردار چنین وضعیتی را تجربه می کنند بخصوص اگر مسئولیت رسیدگی به فرزند دیگری را دارید.
 
 
ورزش نکردن 
بزرگ نبودن شکم: 
رسانه های اجتماعی کارهای مثبت زیادی را برای مادران باردار انجام داده اند اما نقص هایی هم در این زمینه وجود دارد .مادران با دیدن چندین هزار عکس از زنان باردار شروع به مقایسه خود با دیگر زنان می کنند و نسبت به تغییرات و بزرگ و کوچک بودن شکم خود حساس تر می شوند اما این موضوع در هر خانم بارداری متفاوت است. 
تعیین جنسیت جنین: 
همه ی ما می گوییم جنسیت فرزند برایمان اهمیتی ندارد و سلامتی بچه از هر چیزی مهم تر است.دانستن جنسیت نوزاد اصلا خجالت آور نیست زیرا در طول دوران بارداری مادر نیاز به زمان دارد تا وسایل مورد نیاز کودکش را فراهم کند و همه می دانند مادر همیشه نوزاد را صرف نظر از جنسیتش دوست دارد.
جنسیت فرزند  
بیزاری از بارداری: 
عاشق کودک بودن به این معنا نیست که تمام لحظه های بارداری را دوست دارید .در واقع بسیاری از خانم های باردار وجود دارند که از سختی ها این دوران ویار ، حالت تهوع رخوت و سنگینی رنج می برند و لحظه شماری می کنند تا هرچه زودتر کودکشان را در آغوش بگیرند. 
نداشتن برنامه خاص در دوران بارداری : 
بسیاری از خانم های باردار در این دوران برنامه های ویژه ایی دارند اما اگر شما آنگونه نیستید هرگز خود را ملامت نکنید که مادر بی فکر و تنبلی هستید زیرا اختیار و حق انتخاب با خود شماست هیچ کس نمی تواند جای شما تصمیم بگیرد. 
ناراحتی از نصیحت های دیگران : 
بسیاری از افراد عادت دارند با دیدن یک فرد باردار شروع به نصیحت کنند درست است که بعضی از این نصیحت ها مفید اما بعضی دیگر این طور نیستند و هرچقدر هم که صبور باشید بعد از چند بار شنیدن عصبی می شوید. 
نوشیدن قهوه: 
برخی خانم ها عادت به نوشیدن چای و قهوه دارند و چون نمی توانند در این دوران مصرف آن را کنار بگذارند ، دچار مشکل می شوند .اما باید بگوییم لازم نیست حتما از مصرف آن اجتناب کنید چون ترک عادت دشوار است و نوشیدن یک فنجان روزانه مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نمی کند ،برای اطمینان بیشتر با پزشک مشورت کنید.
قهوه  
دلتنگی نسبت به اندام قبل از بارداری : 
در طول این نه ماه حتما دلتنگ اندام قبل از بارداری تان می شوید اما باز هم جای نگرانی نیست چون بعد از مدتی دوباره به اون حالت بر می گردید. چیزی که شاید بیشتر باعث آزارتان شود خوابیدن روی شکم ،خم شدن و کوچک شدن تمام لباس ها و کفش است .تمام مواردی که ذکر شد کاملا طبیعی است و اصلا خجالت آور نیست.

هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع