وی فور یو
یک هفته پیش / خواندن دقیقه

احتمال ابتلای کودکان به سرطان با حشره کش ها!

احتمال ابتلای کودکان به سرطان با حشره کش ها!

محققان دریافتند که کودکانی که در معرض قرار گرفتن با حشره کش ها هستند احتمال ابتلا به سرطان در آنها بیشتر است.

افزایش خطر ابتلای سرطان کودکان با حشره کش ها

خیلی از افراد برای رهایی از شر حشرات از جمله پشه ها، از انواع حشره کش ها استفاده می کنند.این مواد شیمیایی می توانند مهمترین عامل برای ابتلای اطفال به سرطان باشند.
یک تحلیل جدید روی مطالعات پیشین نشان داد قرار گرفتن کودک در معرض برخی از انواع حشره کش ها که در خانه استفاده می شوند احتمال ابتلای او به سرطان را افزایش می دهد.

خطر سرطان کودکان


در این بررسی کارشناسان به ارزیابی 16 تحقیق که در مورد ارتباط بین قرار گرفتن در معرض حشره کش های خانگی و سرطان های کودکی بوده اند، پرداخته و دریافتند کودکانی که با این حشره کش ها در تماس بوده اند نسبت به کودکان دیگر 47 درصد بیشتر به سرطان خون مبتلا شده اند.

«چنشنگ لو»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده سلامت عمومی «هاروارد تی اچ چان» در بوستون آمریکا گفت:باید به خاطر داشت که حشره کش ها برای از بین بردن ارگانیسم ها و موجودات زنده طراحی و تولید شده اند. والدین می بایست از به کار بردن این مواد شیمیایی در نزدیکی محیط زندگی کودکان خود و فضاهایی که آنان ساعات زیادی را در آنجا می گذرانند، خودداری کنند.

در این بررسی متخصصان قرار گرفتن کودکان در معرض سه نوع حشره کش را مطالعه کردند که شامل حشره کش داخلی، حشره کش های فضای بیرونی و سم علف کش بودند. همچنین در مفصل ترین مطالعات نزدیک به 1200 کودک مبتلا به سرطان حضور داشتند.

این متخصصان مشاهده کردند کودکانی که در معرض سم علف کش قرار داشتند نسبت به کودکانی که تماسی با این نوع سم نداشتند 26 درصد بیشتر احتمال دارد به سرطان خون مبتلا شوند. هرچند در این بررسی ارتباط بین مصرف حشره کش های فضای بیرونی و سرطان کودکان مشاهده نشد.

به علاوه، بلعیده شدن ترکیب های موجود در حشره کش ها هم می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی تنفسی، پوستی و گوارشی، به خصوص در کودکان می شود.

به گزارش لایوساینس، نتایج مطالعات پیشین حاکی از آن بود که استفاده از حشره کش ها بیش از آنکه روی سلامت بزرگسالان تاثیر بگذارد سلامت کودکان را به خطر می اندازد و کودکان به دلیل اینکه سیستم ایمنی شان تکامل پیدا نکرده آسیب پذیرتر هستند.


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع