وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

آخرین وضعیت قیمت طلا در بازار جهانی

آخرین وضعیت قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت طلا پس از اینکه در معاملات روز گذشته بازار جهانی با بزرگترین کاهش یک روزه در یک ماه اخیر روبرو شد.

کاهش قیمت طلا

ایسنا: قیمت طلا پس از اینکه در معاملات روز گذشته بازار جهانی با بزرگترین کاهش یک روزه در یک ماه اخیر روبرو شد، تحت تاثیر رشد ارزش دلار و بهبود ریسک پذیری سرمایه گذاری روز جمعه به روند کاهشی خود ادامه داد. 

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.1 درصد کاهش یافت و به 1285.01 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنجشنبه 0.8 درصد سقوط کرده بود که بزرگترین کاهش یک روزه در یک ماه گذشته بود. 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش، در 1285.20 دلار ایستاد. 

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوپرز، بازارها به دارایی های پر ریسک تمایل دارند و سرمایه گذاران تلاش می کنند از پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین بهره ببرند. 

شاخص های سهام آمریکا از نتایج مالی مثبت شرکت ها و آمار اقتصادی مطلوب سود برده و به روند صعودی خود ادامه دادند. در این بین، شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب، به بالاترین حد در حدود دو هفته اخیر صعود کرد. 

با از بین رفتن ریسک گریزی سرمایه گذاران، بازده اوراق خزانه آمریکا بهبود یافت و از ارزش دلار پشتیبانی کرد. 

دلار قوی تر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران تر می کند. 

بر اساس گزارش رویترز، اوایل هفته جاری پس از اینکه چین وضع تعرفه های تلافی جویانه علیه کالاهای آمریکا را اعلام کرد، هر اونس طلا برای تحویل فوری 1.1 درصد صعود کرده بود که بزرگترین رشد روزانه در حدود سه ماه اخیر بود. 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.2 درصد کاهش یافت و در 14.52 دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.6 درصد کاهش یافت و به 824.43 دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.1 درصد کاهش داشت و 1329.35 دلار معامله شد.

انتهای پیام/م


هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع