وی فور یو
2 هفته پیش / خواندن دقیقه

آجیل عید از کجا بخریم

آجیل عید از کجا بخریم

اگر می خواهید آجیل عید با کیفیت بخرید باید به نکات ریز و مهمی توجه کنید.در ادامه نکات خرید آجیل عید درجه یک و با کیفیت به شما آموزش داده می شود.

راهنمای خرید آجیل عید

خرید آجیل عید موضوع بسیار مهمی است چراکه با این آجیل ها باید از مهمانان خود پذیرایی کنید، بنابراین این آجیل ها باید بسیار باکیفیت و مرغوب باشند. در این مقاله قصد داریم این نکات خرید آجیل با کیفیت را به شما یادآور شویم و بررسی کنیم که از کجا آجیل مرغوب تهیه کنید.

آجیل شب عید

از گذشته تا به امروز خرید آجیل عید در فرهنگ ما ایرانی ها مرسوم بوده است. همگی می دانیم که در نوروز تمام ایرانی ها با آجیل و میوه و شیرینی از مهمانان خود پذیرایی می کنند؛ بنابراین کیفیت آجیل بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد.  

بسیاری از مردم آجیل شب عید خود را به صورت فله و بسیاری دیگر به صورت بسته بندی شده تهیه می کنند. بعضی دیگر آجیل را به صورت مخلوط و بعضی دیگر به صورت جداگانه می خرند و سپس با هم ترکیب می کنند. در نهایت موضوعی که مورد اهمیت قرار میگیرد کیفیت و طعم آجیل است. در ادامه این مقاله نکات حائز اهمیت در مورد خرید آجیل را بررسی خواهیم کرد.

آجیل فله ای یا بسته بندی؟ 

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آجیل فله ای تهیه کنیم یا آجیل بسته بندی؟ کدام یک مرغوب تر است؟ شما میتوانید آجیل را به صورت بسته بندی و فله ای تهیه کنید. اما باید در نظر داشته باشید آجیل هایی که برای عید آماده می شوند همگی به روش های سنتی بسته بندی می شوند.  
اکثر فروشندگان به علت حجم بالای سفارشات و سهولت در روند فروش، برای جلوگیری از معطل شدن مشتری آجیل عید را در بسته های مختلف بسته بندی می کنند و به فروش می رسانند. شاید شما فکر کنید که آجیل های بسته بندی شده قیمت بالاتری دارند و همچنین نمی شود آنها را امتحان کرد و متوجه کیفیت آن شد. اما اکثر فروشنده ها نمونه آجیلی که بسته بندی کرده اند را برای امتحان کردن موجود دارند و شما می توانید از فروشنده درخواست کنید تا نمونه را جهت امتحان برای شما بیاورد.
 همچنین آجیل هایی که در کارخانه بسته بندی می شوند، قیمت بالاتری دارند و همچنین می توانید نمونه آن را از فروشنده بخواهید تا کیفیت آجیل را بسنجید. اما این موضوع دلیل بر بی کیفیت بودن این نوع آجیل ها نیست چرا که تمامی آجیل های بسته بندی شده شرکتی دارای پروانه بهداشت هستند همچنین تاریخ تولید آنها بر روی بسته بندی ذکر شده است.
 اگر شما قصد خرید آجیل فله ای دارید، حتما باید از فروشگاه های معتبر خرید کنید تا مطمئن باشید در بسته بندی به شیوه سنتی آجیل عید، بهداشت کاملا رعایت شده باشد. 
آجیل برادران حسینی در شرایط کاملا بهداشتی نگهداری می شود و تمام نکات بهداشتی در فروش آجیل های این فروشگاه به کار گرفته می شود. شما میتوانید با خاطری آسوده از بهداشت و کیفیت آجیل عید خود، از این فروشگاه خرید کنید.

روش های تشخیص آجیل عید مرغوب

بهترین روش برای سنجیدن کیفیت آجیل عید، خوردن آن است. البته ناگفته نماند چشیدن، اولین روش امتحان کردن کیفیت آجیل است و برای سنجیدن کیفیت روش های دیگری نیز وجود دارد. اصطلاح معروفی در این زمینه به کار می رود که می گویند "مشت نشانه خروار نیست"! اگر شما کیفیت یک یا چند عدد آجیل را امتحان کرده باشید دلیل نمی شود تا تمام آجیل ها نیز از همان کیفیت برخوردار باشند.  
دقت داشته باشید که از خرید آجیل هایی که طعم بسیار تند، شور و یا ترشی دارند صرف نظر کنید؛ چرا که بسیاری از فروشنده ها برای مخفی کردن طعم کهنگی آجیل عید آنها را با آبلیمو، نمک، فلفل و ادویه های دیگر البته به مقدار زیاد بو می دهند.
تذکر:اگر در هنگام خرید هرگونه بوی نامطبوع و یا رطوبتی حس کردید از خرید صرف نظر کنید زیرا اینها نشانه بی کیفیتی و کهنگی آجیل هستند. 
آجیل مغز

آجیل عید باید یکدست باشد

زمانی که برای تهیه آجیل عید به فروشگاه های معتبر مراجعه می کنید حتما دقت داشته باشید تا آجیل هایی که قصد خرید آنها را دارید کاملا یکدست باشند. یکدست بودن به این معناست که مثلا تمامی بادام های آجیل شکل و ظاهر و رنگ یکدست و یک اندازه داشته باشند.  
این موضوع مهم یکی از روش های سنجیدن آجیل مرغوب و باکیفیت است. آجیل هایی که یکدست نیستند و یا به اصطلاح قاطی دارند، از ترکیب چند نوع آجیل تهیه شده اند. بسیاری از فروشندگان متقلب ممکن است آجیل های کهنه و بی کیفیت خود را با آجیل های مرغوب مخلوط کنند تا این آجیل ها را نیز بفروشند.

آجیل عید را از کجا بخریم؟

در مبحث قبلی راجع به روش های تشخیص آجیل مرغوب صحبت کردیم. حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آجیل عید را از کجا بخریم؟ حتما همیشه آجیل های خود را از فروشگاه های معتبر و مطرح شهر خریداری کنید، زیرا فروشگاه های معتبر به دلیل بالا بودن سطح تقاضای مشتریان برای خرید، آجیل های خود را به سرعت می فروشند و ریسک آجیل های کهنه در این فروشگاه ها بسیار پایین است.
 همچنین فروشگاه های معتبر مبنای کار خود را رضایت مشتری قرار می دهند و همین موضوع باعث می شود تا در فروش آجیل تقلب نکنند و همیشه آجیل مرغوب در اختیار مشتریان خود قرار دهند. فروشنده های مطرح بهداشت و اصول نگهداری صحیح آجیل را برای بالا بردن کیفیت آجیل ها رعایت می کنند.
همان طور که گفته شد اگر برای شما مهم است که آجیل عید  با کیفیت بخرید، باید به بو، طعم و مزه آجیل توجه داشته باشید که مناسب باشد. آجیل یک دست  بگیرید و در آخر اینکه بهتر  است آجیل از فروشگاه های معتبر تهیه کنید چون به دلیل فروش بالا  آجیل کهنه ندارند.

هر آنچه میخواهید در اینجا بخوانید
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع